Mazowiecki Wojewódzki Konserwator Zabytków Rafał Nadolny odwołany

aktualizacja: 19.02.2016, 17:24
Mazowiecki Wojewódzki Konserwator Zabytków Rafał Nadolny
Mazowiecki Wojewódzki Konserwator Zabytków Rafał Nadolny
Foto: Fotorzepa/Dariusz Gorajski

Mazowiecki Wojewódzki Konserwator Zabytków Rafał Nadolny został odwołany ze stanowiska. Sprzeciwiał się ustawieniu pomnika ofiar katastrofy smoleńskiej na Krakowskim Przedmieściu.

REDAKCJA POLECA
22.02.2016
Jest nowy mazowiecki konserwator zabytków
kariera
Jak przekonać szefa do awansu?

Rafał Nadolny pełnił funkcję Mazowieckiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków od 2011 roku.

Decyzję o jego zwolnieniu podjął wojewoda Zdzisław Sipiera, w uzgodnieniu z Generalnym Konserwatorem Zabytków.

Jak informuje TOK FM, wojewoda podjął decyzję wziąwszy pod uwagę dotychczasową pracę konserwatora oraz opinie środowisk związanych z ochroną zabytków.

Rafał Nadolny sprzeciwiał się idei powstania pomnika ofiar katastrofy smoleńskiej na Krakowskim Przedmieściu przed Pałacem Prezydenckim, za czym od chwili katastrofy opowiada się środowisko związane z Prawem i Sprawiedliwością. Według konserwatora Krakowskie Przedmieście stanowi zamkniętą i chronioną przestrzeń architektoniczną, w którą nie można ingerować.

Kilka dni temu minister kultury Piotr Gliński zapewnił w wywiadzie dla "Rzeczpospolitej": Powtarzam, pomnik smoleński stanie przed Pałacem Prezydenckim.

W reakcji na stanowczą deklarację szefa MKiDN prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz stwierdziła na antenie TOK FM, że "na postawienie pomnika nie ma miejsca, a minister Gliński poniesie historyczną odpowiedzialność".

Komentarz dnia
Żródło: TOK FM

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.

POLECAMY

KOMENTARZE