Z SLD odchodzi kilkadziesiąt osób

aktualizacja: 29.01.2016, 20:18
Włodzimierz Czarzasty
Włodzimierz Czarzasty
Foto: Fotorzepa, Magda Starowieyska

Kilkudziesięciu członków Sojuszu Lewicy Demokratycznej z Warszawy i z Poznania złożyło legitymacje partyjne. To reakcja na wybór Włodzimierza Czarzastego na szefa partii.

REDAKCJA POLECA

Jak twierdzą rezygnujący członkowie Sojuszu, przed wyborami szefa partii liczyli na to, że władzę przejmą nowi ludzie i nastąpi nowe otwarcie. Mówią, że Włodzimierz Czarzasty doprowadzi Sojusz do porażki, a jego wybór świadczy o tym, że delegaci podjęli decyzję "korzystną dla siebie, a nie dla wizerunku partii".

Jak twierdzą źródła, w Poznaniu rezygnację złożyło kilkudziesięciu członków, w Warszawie - około 40. Wśród nich - wiceburmistrz Bielan Grzegorz Pietruczuk. Planuje on powołanie nowego stowarzyszenia, w którym swój udział zapowiedziała również Barbara Nowacka ze Zjednoczonej Lewicy.

Jak informuje Polskie Radio, Włodzimierz Czarzasty jeszcze nie skomentował tych informacji.

 

Komentarz dnia
Żródło: Polskie Radio

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych". Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.

POLECAMY

KOMENTARZE