Szefowie anten TVP podali się do dymisji

aktualizacja: 01.01.2016, 19:51
Foto: Fotorzepa/Darek Golik

W proteście przeciwko uchwalonej 31 grudnia ustawie medialnej do dymisji podali się szefowie TVP1, TVP2, TVP Kultura i TAI. Dymisje zostały przyjęte.

REDAKCJA POLECA

Do dymisji podali się: szef TVP 1 Piotr Radziszewski, TVP2 - Jerzy Kapuściński, szefowa TVP Kultura Katarzyna Janowska i Tomasz Sygut, dyrektor Telewizyjnej Agencji Informacyjnej - informuje Wyborcza.pl.

Dymisje złożyli w ostatnim dniu roku na ręce prezesa TVP Janusza Daszczyńskiego. Wszystkie zostały przyjęte.

Daszczyński przyjął również wypowiedzenia, które złożyła Ewa Ger. Zajmowała się restrukturyzacją zatrudnienia w TVP.

Protest dyrektorów TVP jest spowodowany przyjęciem przez parlament ustawy o mediach, która kontrolę nad mediami w całości przekazuje Ministerstwu Skarbu Państwa. Jego szef będzie mianował nowe władze TVP i Polskiego Radia. Dotychczas były one wybierane w drodze konkursu.

Dziś od rana protestują dziennikarze Polskiego Radia. Co godzinę nadają hymn Polski oraz "Odę do radości". Jako pierwsza poinformowała o tym proteście "Rzeczpospolita".

Komentarz dnia
Żródło: wyborcza.pl

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.

POLECAMY

KOMENTARZE