Ćwiczenia OT z szefem MON

aktualizacja: 09.01.2016, 08:59
Foto: Fotorzepa, Jerzy Dudek

W sobotę minister obrony narodowej Antoni Macierewicz będzie obserwował
zajęcia szkoleniowe Mazowieckiej Kompanii Obrony Terytorialnej, organizowane
na siedleckim poligonie Gołoborze przez stowarzyszenie ObronaNarodowa.pl.

REDAKCJA POLECA

Podczas pobytu na poligonie ministrowi towarzyszyć będzie dr Grzegorz Kwaśniak, niedawno powołany pełnomocnik MON ds. tworzenia Obrony Terytorialnej Kraju. Decyzję o powołaniu Pełnomocnika ds. tworzenia OT Kraju, minister Macierewicz podjął już w listopadzie. Zgodnie z informacją, udzieloną przez rzecznika MON Bartłomieja Misiewicza dla rp.pl, już wtedy rozpoczęto przygotowywania do utworzenia Biura Pełnomocnika.

W 2016 r. mają powstać 3 jednostki OT, a później łącznie 380 kompanii tej formacji. To plany Ministerstwa Obrony Narodowej.

Sobotnie ćwiczenie będzie realizowane w ramach programu szkoleniowego Lekka Piechota Obrony Terytorialnej.

Komentarz dnia
Żródło: rp.pl

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Business Communication. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Business Communication lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych". Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.

POLECAMY

KOMENTARZE