Ćwiczenia OT z szefem MON

aktualizacja: 09.01.2016, 08:59
Foto: Fotorzepa, Jerzy Dudek

W sobotę minister obrony narodowej Antoni Macierewicz będzie obserwował
zajęcia szkoleniowe Mazowieckiej Kompanii Obrony Terytorialnej, organizowane
na siedleckim poligonie Gołoborze przez stowarzyszenie ObronaNarodowa.pl.

REDAKCJA POLECA
11.01.2016
Macierewicz rozmawiał o obronie terytorialnej
kariera
Zamożny Polak - ile zarabia?

Podczas pobytu na poligonie ministrowi towarzyszyć będzie dr Grzegorz Kwaśniak, niedawno powołany pełnomocnik MON ds. tworzenia Obrony Terytorialnej Kraju. Decyzję o powołaniu Pełnomocnika ds. tworzenia OT Kraju, minister Macierewicz podjął już w listopadzie. Zgodnie z informacją, udzieloną przez rzecznika MON Bartłomieja Misiewicza dla rp.pl, już wtedy rozpoczęto przygotowywania do utworzenia Biura Pełnomocnika.

W 2016 r. mają powstać 3 jednostki OT, a później łącznie 380 kompanii tej formacji. To plany Ministerstwa Obrony Narodowej.

Sobotnie ćwiczenie będzie realizowane w ramach programu szkoleniowego Lekka Piechota Obrony Terytorialnej.

Komentarz dnia
Żródło: rp.pl

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.

POLECAMY

KOMENTARZE