Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Kosmos

Amerykański astronauta ma plan kolonizacji Marsa

123RF
Buzz Aldrin, drugi człowiek w historii, który stšpał po Księżycu, ma własny plan kolonizacji Marsa.

Koncepcja jest œmiała, ale jeżeli mówi o niej człowiek tak doœwiadczony jak Aldrin, coœ musi być na rzeczy. Wraz z politechnikš na Florydzie położonš niecałš godzinę jazdy od centrum lotów kosmicznych NASA, byly astronauta otwiera swój instytut.

Aldrin, który niedawno wspominał w mediach społecznoœciowych dokumentację swojej Księżycowej wyprawy (kosmicznš ekspedycję zaksięgowano jako podróż zagranicznš i zwrócono mu 33 dolary za koszty podróży z domu do bazy wojskowej), dziœ zamierza zostać profesorem astronautyki oraz starszym doradcš instytutu.

Plan jest prosty. Aldrin zachęca do jak najszybszej kolonizacji Marsa. Chciałby wysłać tam zalogować misję w 70. rocznicę własnego lotu z 1969 roku. NASA jak na razie twierdzi, że byłaby w stanie spróbować lotu z kosmonautami za dwie dekady. Profesor Buzz nie chce moich o lotach w jednš stronę, jego zdaniem trzeba opracować plany wypraw uwzględniajšcych od poczštku powrót na ziemię. Nawet, jeżeli miałyby trwać 10 lat.

Aldrin porównuje przyszłych kolonizatorów Czerwonej Planety do pielgrzymów z okrętu "Mayflower", pierwszych osadników Ameryki.

ródło: rp.pl

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL