Amerykański astronauta ma plan kolonizacji Marsa

aktualizacja: 28.08.2015, 07:56
Foto: 123RF

Buzz Aldrin, drugi człowiek w historii, który stąpał po Księżycu, ma własny plan kolonizacji Marsa.

REDAKCJA POLECA
01.09.2015
Mars na Hawajach
20.08.2015
Selfie łazika
12.08.2015
Ostatnie jezioro na Marsie
01.07.2015
Szybowcem na Marsa
kancelarierp.pl
Stwórz swoją umowę - szybko i profesjonalnie!
kariera
Wulgaryzmy w pracy niedopuszczalne, chociaż powszechne

Koncepcja jest śmiała, ale jeżeli mówi o niej człowiek tak doświadczony jak Aldrin, coś musi być na rzeczy. Wraz z politechniką na Florydzie położoną niecałą godzinę jazdy od centrum lotów kosmicznych NASA, byly astronauta otwiera swój instytut.

Aldrin, który niedawno wspominał w mediach społecznościowych dokumentację swojej Księżycowej wyprawy (kosmiczną ekspedycję zaksięgowano jako podróż zagraniczną i zwrócono mu 33 dolary za koszty podróży z domu do bazy wojskowej), dziś zamierza zostać profesorem astronautyki oraz starszym doradcą instytutu.

Plan jest prosty. Aldrin zachęca do jak najszybszej kolonizacji Marsa. Chciałby wysłać tam zalogować misję w 70. rocznicę własnego lotu z 1969 roku. NASA jak na razie twierdzi, że byłaby w stanie spróbować lotu z kosmonautami za dwie dekady. Profesor Buzz nie chce moich o lotach w jedną stronę, jego zdaniem trzeba opracować plany wypraw uwzględniających od początku powrót na ziemię. Nawet, jeżeli miałyby trwać 10 lat.

Aldrin porównuje przyszłych kolonizatorów Czerwonej Planety do pielgrzymów z okrętu "Mayflower", pierwszych osadników Ameryki.

Komentarz dnia
Żródło: rp.pl

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.

POLECAMY

KOMENTARZE