Kosmos

"Hawking chciał przejechać po palcach Margaret Thatcher"

AFP
Stephen Hawking żałował, że nigdy nie miał okazji przejechać swoim wózkiem po palcach stopy Margaret Thatcher - można przeczytać w biografii Hawkinga autorstwa Kitty Ferguson, "Stephen Hawking: An Unfettered Mind", co przypomina "The Independent".

Ferguson wspomniała o tym opisując incydent, do którego doszło w czasie spotkania Hawkinga z księciem Karolem, brytyjskim następcą tronu. Prezentując możliwości swojego wózka Hawking miał przejechać po palcach stopy księcia. Mówiło się, że - jako przeciwnik monarchii - zrobił to celowo. 

Opisując to zdarzenie Ferguson dodała, że astrofizyk najbardziej żałował tego, że nigdy nie miał możliwości przejechania po stopie Margaret Thatcher.

Hawking był sympatykiem labourzystów i zadeklarowanym liberałem, choć krytycznie pochodził do ich obecnego lidera, Jeremy'ego Corbyna. Astrofizyk zabierał głos w sprawach politycznych - w referendum przed Brexitem nawoływał Brytyjczyków do głosowania za pozostaniem w UE.

Jak pisała Ferguson po tym jak Hawking przejechał po stopie księcia Karola "pojawiły się plotki, że astrofizyk przejeżdża wózkiem po stopie osobom, których nie lubi, albo które go irytują".

Źródło: The Independent

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL