Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Koœciół

Watykan o prymasie Stefanie Wyszyńskim

Fotorzepa, Jakub Ostałowski
Watykańska Kongregacja Spraw Kanonizacyjnych we wtorek 12 grudnia zajmie się sprawš heroicznoœci cnót prymasa Wyszyńskiego – dowiedziała się „Rzeczpospolita".

Klika dni temu o możliwym postępie w procesie beatyfikacyjnym kard. Stefana Wyszyńskiego mówił dziennikarzom jego następca w Warszawie, kard. Kazimierz Nycz. – Możemy się spodziewać prezentu na Gwiazdkę – mówił metropolita warszawski.

Rzecznik archidiecezji, ks. Przemysław Œliwiński precyzował zaœ, że kardynał miał na myœli zakończenie prac nad dekretem o heroicznoœci cnót Prymasa Tysišclecia.

Jak dowiedziała się „Rzeczpospolita", specjalna komisja biskupów i kardynałów w sprawie kard. Wyszyńskiego ma się spotkać we wtorek, 12 grudnia. – Według mnie komisja wystšpi z proœbš do papieża o wydanie dekretu o heroicznoœci cnót kardynała – mówi watykański rozmówca „Rz". – W ubiegłym roku komisja teologów jednogłoœnie orzekła, że kard. Wyszyński praktykował cnoty heroiczne. Nie sšdzę zatem, by kardynałowie i biskupi mieli inne zdanie.

Po wydaniu dekretu o heroicznoœci do beatyfikacji kard. Wyszyńskiego konieczne będzie jeszcze uznanie cudu za jego wstawiennictwem.

ródło: Rzeczpospolita

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL