Papież Franciszek do młodych: Weźcie udział w ankiecie

aktualizacja: 13.08.2017, 09:19
Foto: AFP

Papież Franciszek zaprosił młodych do wypełnienia internetowej ankiety, która ma być przygotowaniem do październikowego Synodu Biskupów.

REDAKCJA POLECA
13.08.2017
Polacy walczą o kościół w Essen w Niemczech. Na jego miejscu ma stanąć blok
kariera
Jak przekonać szefa do awansu?

Franciszek napisał o tym w tweecie, z okazji przypadającego w sobotę światowego dnia młodzieży, ustanowionego przez ONZ. "Drodzy młodzi, jesteście nadzieją Kościoła. Jak wyobrażacie sobie waszą przyszłość? Weźcie udział w Synodzie" - napisał papież.

Zapowiedziany na październik 2018 r. synod będzie poświęcony właśnie młodym i ich powołaniu.

- Pracujemy nad przygotowaniem synodu w 2018 r. Wielką wagę przywiązujemy do komunikacji społecznej - skomentował dla Radia Watykańskiego sekretarz generalny synodu biskupów kard. Lorenzo Baldisseri. - Dzisiejszy tweet papieża będzie na pewno silnym bodźcem. W ten sposób zwraca się on bezpośrednio do młodych. Pamiętajmy, że podczas czuwania przed Światowym Dniem Młodzieży Franciszek powiedział: synod należy do młodych, to wasz synod – dodał kardynał.

Ankieta na stronie youth.synod2018.va dostępna jest od 14 czerwca. Jej efektem będzie "Instrumentum laboris" – dokument roboczy, który posłuży do prac Zgromadzenia Ogólnego Synodu Biskupów w październiku 2018 r.

POLECAMY

KOMENTARZE