Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Koœciół

Papież Franciszek do młodych: Weźcie udział w ankiecie

AFP
Papież Franciszek zaprosił młodych do wypełnienia internetowej ankiety, która ma być przygotowaniem do paŸdziernikowego Synodu Biskupów.

Franciszek napisał o tym w tweecie, z okazji przypadajšcego w sobotę œwiatowego dnia młodzieży, ustanowionego przez ONZ. "Drodzy młodzi, jesteœcie nadziejš Koœcioła. Jak wyobrażacie sobie waszš przyszłoœć? WeŸcie udział w Synodzie" - napisał papież.

Zapowiedziany na paŸdziernik 2018 r. synod będzie poœwięcony właœnie młodym i ich powołaniu.

- Pracujemy nad przygotowaniem synodu w 2018 r. Wielkš wagę przywišzujemy do komunikacji społecznej - skomentował dla Radia Watykańskiego sekretarz generalny synodu biskupów kard. Lorenzo Baldisseri. - Dzisiejszy tweet papieża będzie na pewno silnym bodŸcem. W ten sposób zwraca się on bezpoœrednio do młodych. Pamiętajmy, że podczas czuwania przed Œwiatowym Dniem Młodzieży Franciszek powiedział: synod należy do młodych, to wasz synod – dodał kardynał.

Ankieta na stronie youth.synod2018.va dostępna jest od 14 czerwca. Jej efektem będzie "Instrumentum laboris" – dokument roboczy, który posłuży do prac Zgromadzenia Ogólnego Synodu Biskupów w paŸdzierniku 2018 r.

ródło: rp.pl/ radio vaticana, KAI

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL