Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Koœciół

Biskup polowy Wojska Polskiego Józef Guzdek dwukrotnie odmówił Antoniemu Macierewiczowi

Biskup Józef Guzdek
Fotorzepa, Rafał Guz
Szef MON Antoni Macierewicz chciał, by biskup polowy Wojska Polskiego Wojciech Guzdek odprawiał msze w intencji ofiar katastrofy smoleńskiej. Dwukrotnie jego proœba spotkała się z odmowš

10 dnia każdego miesišca w w warszawskiej archikatedrze pw. Męczeństwa œw. Jana Chrzciciela odprawiane sš msze w intencji ofiar katastrofy smoleńskiej. Antoni Macierewicz chciał, by nabożeństwa odbywały się w warszawskiej katedrze polowej. Msze miałby poprowadzić biskup polowy Wojska Polskiego Józef Guzdek.

Tygodnik "Newsweek" informuje, że biskup dwukrotnie odmówił szefowi MON. - Zwracanie się przez Macierewicza akurat do tego hierarchy o odprawianie mszy miesięcznicowych było z góry skazane na niepowodzenie. Mówišc oględnie, Guzdek nigdy nie przejawiał chęci dołšczenia do grona kapłanów smoleńskich - mówi jeden z księży w rozmowie z tygodnikiem.

Jak dodaje "Newsweek" odmowa biskupa Guzdka może spotkać się z reakcję ze strony MON. - O budżecie ordynariatu decyduje ministerstwo, duchowni majš tu stopnie wojskowe i sš zatrudnieni na wojskowych etatach. A od jakiegoœ  czasu dostajemy z resortu sygnały, że w najbliższym czasie może dojœć do cięć - tłumaczy jeden z informatorów.

Więcej: "Newsweek"

ródło: Newsweek

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL