Kościół

Biskup polowy Wojska Polskiego Józef Guzdek dwukrotnie odmówił Antoniemu Macierewiczowi

Biskup Józef Guzdek
Fotorzepa, Rafał Guz
Szef MON Antoni Macierewicz chciał, by biskup polowy Wojska Polskiego Wojciech Guzdek odprawiał msze w intencji ofiar katastrofy smoleńskiej. Dwukrotnie jego prośba spotkała się z odmową

10 dnia każdego miesiąca w w warszawskiej archikatedrze pw. Męczeństwa św. Jana Chrzciciela odprawiane są msze w intencji ofiar katastrofy smoleńskiej. Antoni Macierewicz chciał, by nabożeństwa odbywały się w warszawskiej katedrze polowej. Msze miałby poprowadzić biskup polowy Wojska Polskiego Józef Guzdek.

Tygodnik "Newsweek" informuje, że biskup dwukrotnie odmówił szefowi MON. - Zwracanie się przez Macierewicza akurat do tego hierarchy o odprawianie mszy miesięcznicowych było z góry skazane na niepowodzenie. Mówiąc oględnie, Guzdek nigdy nie przejawiał chęci dołączenia do grona kapłanów smoleńskich - mówi jeden z księży w rozmowie z tygodnikiem.

Jak dodaje "Newsweek" odmowa biskupa Guzdka może spotkać się z reakcję ze strony MON. - O budżecie ordynariatu decyduje ministerstwo, duchowni mają tu stopnie wojskowe i są zatrudnieni na wojskowych etatach. A od jakiegoś  czasu dostajemy z resortu sygnały, że w najbliższym czasie może dojść do cięć - tłumaczy jeden z informatorów.

Więcej: "Newsweek"

Źródło: Newsweek

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL