Norwegia: Co drugi członek chrześcijańskiego Kościoła nie jest chrześcijaninem

aktualizacja: 25.03.2016, 06:28
Foto: 123RF

Mniej niż połowa spośród 3,8 miliona ochrzczonych członków Kościoła Norwegii (państwowy kościół Norwegii tradycji ewangelicko-augsburskiej) uważa się za chrześcijan - wynika z sondażu przeprowadzonego dla dziennika "Aftenposten".

REDAKCJA POLECA

Za chrześcijan uznało się 48 proc. członków Kościoła Norwegii. Z kolei 33 proc. z należących do tego Kościoła uznaje się za ateistów, 14 proc. to deiści (wierzą w Boga, który stworzył świat i od tego czasu nie ingeruje w jego prawa), a 1 proc. to aktywni wyznawcy innej religii.

Helga Haugland Byfuglien, biskup norweskiego Kościoła i przewodnicząca Konferencji Episkopatu Norwegii przyznaje, że nie jest tym zaskoczona, ponieważ zdaje sobie sprawę, że obecnie Kościół musi mierzyć się z "wyzwaniami współczesności". 

W badaniu zleconym przez "Aftenposten" wzięło udział 706 osób.

Komentarz dnia
Żródło: thelocal.no

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych". Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.

POLECAMY

KOMENTARZE