Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Odstšpienie od umowy sprzedaży nowego auta, które było naprawniane

123RF
Kupujšcy nie może odstšpić od umowy sprzedaży fabrycznie nowego auta tylko z tego powodu, że było ono naprawiane, zanim trafiło do sprzedaży.

Tak wynika z wyroku Sšdu Apelacyjnego w Krakowie, który rozpatrywał powództwo Krzysztofa P. przeciwko spółce X prowadzšcej salon samochodowy. Za 104 tys. zł P. kupił w nim fabrycznie nowy samochód marki F. , który – jak się wkrótce okazało – miał wady montażowe.

Spartaczony lakier

Kilka dni po tym jak Krzysztof P. odebrał auto z salonu, znajomi, którzy przyszli obejrzeć nabytek, zwrócili uwagę na różnice w kolorze elementów karoserii. P. zatelefonował w tej sprawie do przedstawiciela marki F., który skierował go do autoryzowanego dealera samochodów w celu wyjaœnienia wštpliwoœci. Pracownicy autoryzowanego salonu potwierdzili istnienie usterek i zlecili naprawę gwarancyjnš, ale nie chcieli udostępnić protokołu z oględzin właœcicielowi auta, twierdzšc, że jest to dokument wewnętrzny i poufny.

Krzysztof P. zlecił więc ocenę technicznš auta rzeczoznawcy samochodowemu. Ekspert stwierdził, że samochód nosi œlady niestarannej i niezgodnej...

ródło: Rzeczpospolita

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL