Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Konflikty zbrojne

Oficer US Army: Amerykańska armia już nie jest najlepsza na świecie

Department of Defence
Kapitan amerykańskiej armii J Scott Metz w artykule opublikowanym przez "Foreign Policy" przekonuje, że US Army "prawdopodobnie nie jest już najlepszš armiš œwiata".

Kapitan Metz pisze, że US Army "nie jest obecnie przygotowana na walkę tak, jak żołnierze jej sojuszników". Jego zdaniem jednostki sojuszników USA sš obecnie "lepiej przygotowane taktycznie na poziomie kompanii i plutonów".

Powodem gorszego przygotowania US Army majš być zbyt rzadkie szkolenia przeprowadzane w macierzystych jednostkach żołnierzy.

Zdaniem oficera nie tylko sojusznicy, ale nawet "niektórzy potencjalni wrogowie" sš dziœ lepiej przygotowani do walki niż US Army.

Jako dowód kapitan opisuje ćwiczenia, w czasie których pluton amerykańskiej armii "nie umiał wykorzystać cech terenu, na którym się znajdował" i został wymanewrowany przez jednostkę z innego kraju bioršcš udział w szkoleniu. "Oni powinni to przećwiczyć w swojej jednostce" - dodaje.

Zdaniem kapitana powodem braków w szkoleniu jest nadmiar pracy administracyjnej jakš muszš wykonywać dowódcy niewielkich jednostek - porucznicy czy kapitanowie.

W efekcie brakuje im czasu na odpowiednie wyszkolenie swoich żołnierzy.

ródło: The Independent

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL