Oficer US Army: Amerykańska armia już nie jest najlepsza na świecie

aktualizacja: 18.06.2017, 07:51
Foto: Department of Defence

Kapitan amerykańskiej armii J Scott Metz w artykule opublikowanym przez "Foreign Policy" przekonuje, że US Army "prawdopodobnie nie jest już najlepszą armią świata".

REDAKCJA POLECA
15.06.2017
W Katarze rozpoczęły się ćwiczenia wojskowe z udziałem okrętów USA
04.05.2017
US Army w lubuskiej gościnie
04.03.2017
Kolejna jednostka NATO trafi do Polski
kariera
Jak przekonać szefa do awansu?

Kapitan Metz pisze, że US Army "nie jest obecnie przygotowana na walkę tak, jak żołnierze jej sojuszników". Jego zdaniem jednostki sojuszników USA są obecnie "lepiej przygotowane taktycznie na poziomie kompanii i plutonów".

Powodem gorszego przygotowania US Army mają być zbyt rzadkie szkolenia przeprowadzane w macierzystych jednostkach żołnierzy.

Zdaniem oficera nie tylko sojusznicy, ale nawet "niektórzy potencjalni wrogowie" są dziś lepiej przygotowani do walki niż US Army.

Jako dowód kapitan opisuje ćwiczenia, w czasie których pluton amerykańskiej armii "nie umiał wykorzystać cech terenu, na którym się znajdował" i został wymanewrowany przez jednostkę z innego kraju biorącą udział w szkoleniu. "Oni powinni to przećwiczyć w swojej jednostce" - dodaje.

Zdaniem kapitana powodem braków w szkoleniu jest nadmiar pracy administracyjnej jaką muszą wykonywać dowódcy niewielkich jednostek - porucznicy czy kapitanowie.

W efekcie brakuje im czasu na odpowiednie wyszkolenie swoich żołnierzy.

Komentarz dnia
Żródło: The Independent

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.

POLECAMY

KOMENTARZE