Tajemnice serbskich archiwów wojskowych

aktualizacja: 04.02.2016, 23:21
Foto: 123RF

Kosowska komisja ds. osób zaginionych wezwała Belgrad do otwarcia archiwów wojskowych, w celu lokalizacji masowych grobów z okresu wojny w Kosowie.

- Otwarcie archiwów wojskowych Serbii, może nas dprowadzić do odnalezienia zbiorowych grobów - czytamy w wydanym w środę oświadczeniu przewodniczącego rządowej komisji - Prenka Gjetaja.

Władze w Prisztinie podejrzewają, że ??istnieje co najmniej kilka zbiorowych mogił, m.in w okolicach miejscowości Krizevak. Łącznie komisja poszukuje około 1600 osób zaginionych w czasie kosowskiego konfliktu.

Gjetaj zapowiedział, iż komisja zwróci się również do ONZ, z prośbą o wsparcie w rozmowach z Belgradem.

Komentarz dnia
Żródło: rp.pl

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych". Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.

POLECAMY

KOMENTARZE