Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Konflikt na Ukrainie

Politycy niemieckiej AfD odwiedzili Krym

Krym
youtube
Deputowani kilku niemieckich krajów zwišzkowych odwiedzili anektowany półwysep.

Rzšdowa "Rossijskaja Gazieta" podaje, że w niedzielę na Krym zawitało oœmiu niemieckich deputowanych z parlamentów Nadrenii Północnej-Westfalii, Berlina i Brandenburgii. Wszyscy należš do antyimigranckiej i eurosceptycznej partii Alternatywa dla Niemiec (AfD). Już na lotnisku w Symferopolu niemieccy politycy opowiedzieli się za zniesieniem sankcji wobec Rosji.

- Chcemy zapoznać się z sytuacjš na Krymie. Zwłaszcza interesujš nas skutki wprowadzonych przeciwko Rosji sankcji, ponieważ Krym był przyczynš wprowadzenia tych sankcji. Uważamy, że sankcje były błędem, negatywnie odbiły się tak na Rosji, jak i na Niemczech - oœwiadczył Roger Beckamp, deputowany parlamentu Nadrenii Północnej-Westfalii, cytowany przez rosyjskie media.

Beckamp stwierdził, że nie przyjmuje się ewentualnš reakcjš Kijowa w zwišzku z jego wizytš na anektowany półwysep. - Liczymy, że w przyszłoœci jeszcze nie raz odwiedzimy Krym jeszcze - mówił.

Wizyta niemieckich polityków na Krymie potrwa do 9 lutego. W tym czasie, jak zapowiadajš rosyjskie media, majš spotkać się z gubernatorem półwyspu Siergiejem Aksjonowem i zwiedzić lokalne zabytki.

ródło: rp.pl

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL