Prenumerata 2018 już w sprzedaży - SPRAWDŹ!

Konflikt izraelsko-palestyński

Izrael: Nożownicy zaatakowali żołnierzy

PAP/EPA
Czterech uzbrojonych w noże Palestyńczyków zginęło w dwóch atakach na izraelskich żołnierzy na Zachodnim Brzegu - informuje AFP.

Do pierwszego ataku doszło na terenie osiedla żydowskiego na południe od Jerozolimy. Trzech napastników uzbrojonych w noże zaatakowało żołnierzy pilnujących osiedla. Żołnierze odpowiedzieli ogniem - wszyscy napastnicy zginęli na miejscu. Napastnikami okazali się mężczyźni w wieku 20-21 lat - krewni Ahmeda Kawazbeha, który został zastrzelony podczas ataku na żołnierzy w tym samym miejscu dwa dni wcześniej.

Drugi atak miał miejsce na północny wschód od Hebronu. Żołnierz zaatakowany przez Palestyńczyka zdołał odeprzeć atak, po czym zastrzelił napastnika, którym okazał się 16-letni mieszkaniec wioski Sair. Tydzień wcześniej jego kuzyn zginął podczas próby ataku na izraelskiego żołnierza. 

22 Żydów, Amerykanin i Erytrejczyk zginęli w atakach palestyńskich nożowników, do których doszło po 1 października 2015 roku. W tym samym czasie izraelskie wojsko i policja zastrzeliły 143 Palestyńczyków. 

Źródło: AFP

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL