Izrael: Nożownicy zaatakowali żołnierzy

aktualizacja: 07.01.2016, 23:41
Foto: PAP/EPA

Czterech uzbrojonych w noże Palestyńczyków zginęło w dwóch atakach na izraelskich żołnierzy na Zachodnim Brzegu - informuje AFP.

REDAKCJA POLECA

Do pierwszego ataku doszło na terenie osiedla żydowskiego na południe od Jerozolimy. Trzech napastników uzbrojonych w noże zaatakowało żołnierzy pilnujących osiedla. Żołnierze odpowiedzieli ogniem - wszyscy napastnicy zginęli na miejscu. Napastnikami okazali się mężczyźni w wieku 20-21 lat - krewni Ahmeda Kawazbeha, który został zastrzelony podczas ataku na żołnierzy w tym samym miejscu dwa dni wcześniej.

Drugi atak miał miejsce na północny wschód od Hebronu. Żołnierz zaatakowany przez Palestyńczyka zdołał odeprzeć atak, po czym zastrzelił napastnika, którym okazał się 16-letni mieszkaniec wioski Sair. Tydzień wcześniej jego kuzyn zginął podczas próby ataku na izraelskiego żołnierza. 

22 Żydów, Amerykanin i Erytrejczyk zginęli w atakach palestyńskich nożowników, do których doszło po 1 października 2015 roku. W tym samym czasie izraelskie wojsko i policja zastrzeliły 143 Palestyńczyków. 

Komentarz dnia
Żródło: AFP

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych". Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.

POLECAMY

KOMENTARZE