Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Komisja Wenecka

Szef MSZ: Sekretarz generalny RE i wiceszef KE w kwietniu przyjadš do Polski

Szef MSZ Witold Waszczykowski
Fotorzepa/ Marian Zubrzycki
Minister spraw zagranicznych Witold Waszczykowski poinformował w TVN24 Biznes i Œwiat, że do Polski przyjadš na poczštku kwietnia sekretarz generalny Rady Europy i wiceszef Komisji Europejskiej.

Dwa tygodnie temu Komisja Wenecka wydała opinię dotyczšcš zmian prawnych w Trybunale Konstytucyjnym. Podkreœlono, że ważne jest, by wszystkie siły polityczne stanęły razem i wybrnęły ze sporu dot. TK.

Prezes PiS Jarosław Kaczyński zaapelował w czwartek do opozycji o zaniechanie "ostrych walk politycznych przynajmniej do końca pielgrzymki papieża Franciszka". - Nie wynoœmy też sporów na zewnštrz - powiedział Kaczyński.

- 4 kwietnia przybędzie do Polski sekretarz generalny Rady Europy Thorbjoern Jagland, którego będziemy przyjmować i rozmawiać na ten temat. A następnego dnia będę goœcił pana Fransa Timmermansa - powiedział w TVN24 Biznes i Œwiat Witold Waszczykowski.

Dodał, że rozmowy będš dotyczyć Trybunału Konstytucyjnego. - Będę pytał: po co to dršżycie, kiedy myœmy zgodnie z waszymi zalecaniami przyjęli Komisję Weneckš, jej opinię, przekazaliœmy do parlamentu, parlament powołuje komisję, prezes największej partii apeluje do opozycji? - mówił Waszczykowski. 

Szef MSZ podkreœlił, że będzie apelował o to, by Polska nie była cišgle rozliczana, ale by dano nam spokój i pozwolono procedować.

ródło: TVN24 Biznes i Œwiat

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL