Szef MSZ: Sekretarz generalny RE i wiceszef KE w kwietniu przyjadą do Polski

aktualizacja: 26.03.2016, 00:20
Szef MSZ Witold Waszczykowski
Szef MSZ Witold Waszczykowski
Foto: Fotorzepa/ Marian Zubrzycki

Minister spraw zagranicznych Witold Waszczykowski poinformował w TVN24 Biznes i Świat, że do Polski przyjadą na początku kwietnia sekretarz generalny Rady Europy i wiceszef Komisji Europejskiej.

REDAKCJA POLECA

Dwa tygodnie temu Komisja Wenecka wydała opinię dotyczącą zmian prawnych w Trybunale Konstytucyjnym. Podkreślono, że ważne jest, by wszystkie siły polityczne stanęły razem i wybrnęły ze sporu dot. TK.

Prezes PiS Jarosław Kaczyński zaapelował w czwartek do opozycji o zaniechanie "ostrych walk politycznych przynajmniej do końca pielgrzymki papieża Franciszka". - Nie wynośmy też sporów na zewnątrz - powiedział Kaczyński.

- 4 kwietnia przybędzie do Polski sekretarz generalny Rady Europy Thorbjoern Jagland, którego będziemy przyjmować i rozmawiać na ten temat. A następnego dnia będę gościł pana Fransa Timmermansa - powiedział w TVN24 Biznes i Świat Witold Waszczykowski.

Dodał, że rozmowy będą dotyczyć Trybunału Konstytucyjnego. - Będę pytał: po co to drążycie, kiedy myśmy zgodnie z waszymi zalecaniami przyjęli Komisję Wenecką, jej opinię, przekazaliśmy do parlamentu, parlament powołuje komisję, prezes największej partii apeluje do opozycji? - mówił Waszczykowski. 

Szef MSZ podkreślił, że będzie apelował o to, by Polska nie była ciągle rozliczana, ale by dano nam spokój i pozwolono procedować.

Komentarz dnia
Żródło: TVN24 Biznes i Świat

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Business Communication. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Business Communication lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych". Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.

POLECAMY

KOMENTARZE