Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Komercyjne

97-metrowy biurowiec stanie w Młodym Mieście

Biurowiec w gdańskim Młodym Mieœcie
Materiały Inwestora
Przy ul. Jana z Kolna i Narzędziowców w Gdańsku Grupa Cavatina wybuduje obiekty biurowo-usługowe o powierzchni 41 tys. mkw.
Inwestycja ma być wizytówkš Młodego Miasta, dzielnicy przyszłoœci, która jest planowana na terenach postoczniowych. Planowane dwa budynki będš pierwszš inwestycjš Grupy Cavatina na trójmiejskim rynku nieruchomoœci. Do tej pory inwestor budował obiekty komercyjne m.in. w Krakowie i Wrocławiu. Pod koniec roku deweloper rozpoczšł budowę biurowca w centrum Warszawy. Gdańskie obiekty powstanš na działce o powierzchni 9,4 tys. mkw. Całkowita powierzchnia użytkowa dwóch budynków wyniesie 41  tys. mkw., z czego powierzchnie biurowe zajmš 28,2 tys. mkw. Inwestor zaplanował też parking naziemny na 450 miejsc. - Główny budynek wpisze się w panoramę miasta i planowane inwestycje w dzielnicy. Nie przesłani widoku na żurawie i historyczne zabudowania - opowiadajš przedstawiciele inwestora. - Budynek biurowy będzie miał 23 kondygnacje, które sięgnš 97 m. Garaż naziemny zajmie pięć kondygnacji (13,5 metra wysokoœci). - Przygotowywana przez nas inwestycja ma szansę stać się wizytówkš Młodego Miasta. Zależy nam na realizacji projektu, który będzie nowoczesny i równoczeœnie nie ograniczy walorów otoczenia - podkreœla Piotr Jasiński, dyrektor działu projektowania w Grupie Cavatina. - W architekturę najwyższego budynku wkomponowaliœmy literę V, która nawišzuje do słynnego znaku ruchu społecznego, który dał Europie wolnoœć, ale także oddaje linię stojšcych obok dŸwigów. Na dachu budynku parkingowego zaplanowaliœmy zielony dach. Deweloper złożył już wniosek o pozwolenie o budowę. Zgodnie z planami, prace konstrukcyjne rozpocznš się na wiosnę 2018 roku.
- Projekt inwestycji biurowej wpisuje się w charakter nowo powstajšcej dzielnicy Gdańska, która w najbliższych latach stanie się otwartš, przyjaznš i nowoczesnš przestrzeniš, powstałš na zrewitalizowanych terenach poprzemysłowych - mówiš przedstawiciele dewelopera. Oprócz mieszkań, biur i budynków komercyjnych w Młodym Mieœcie powstanš także obiekty kultury i rekreacji. Plany zakładajš także rewitalizację historycznych obiektów oraz otwarcie dla mieszkańców przestrzeni nad wodš. Grupa Cavatina działalnoœć inwestycyjnš i deweloperskš prowadzi w Polsce i za granicš. Oprócz inwestycji we Wrocławiu (Carbon Tower i Diamentum Office), Krakowie (Equal Business Park i Tischnera Office), Warszawie (Chmielna 89) i Katowicach (Pułaskiego Apartamenty), grupa inwestuje w m.in.: w Amsterdamie, Londynie, Szanghaju i Nowym Jorku. Cavatina to deweloper oraz generalny wykonawca posiadajšcy własne studio architektoniczne zatrudniajšce 60-osobowy zespół.Spółka realizuje dziœ szeœć projektów komercyjnych. W 2018 roku inwestor rozpocznie budowę kolejnych biurowców w pięciu największych miastach Polski.
ródło: rp.pl

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL