Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Komercyjne

Rośnie rynek hotelowy

Calisia One w Kaliszu
Materiały Inwestora
Zagraniczne sieci sš coraz bardziej zainteresowane sektorem turystycznym. Planujš inwestycje także w mniejszych miastach - wynika z najnowszego raportu Emmerson Evaluation.

- Krajowy rynek hotelowy dojrzewa, zbliżajšc się charakterem do sektora powierzchni biurowych oraz magazynowych. Potencjał wzrostu wcišż jest jednak znaczny - podkreœlajš analitycy Emmerson Evaluation, firmy zajmujšcej się wycenš nieruchomoœci.

Dariusz Ksišżak, prezes zarzšdu tej firmy, podaje, że baza hotelowa w Polsce jest bardzo zróżnicowana regionalnie, a do 2019 r. liczba dostępnych pokoi zwiększy się o przeszło 6,6 tys. - Polski rynek hotelowy już od kilku lat doskonale się rozwija. Obserwujemy niesłabnšcš aktywnoœć inwestorów oraz rosnšcy popyt ze strony turystów i klientów biznesowych. Rynek hotelowy dojrzewa i powoli dogania pod względem liczby transakcji inne segmenty biznesowego rynku nieruchomoœci - mówi Dariusz Ksišżak.

Podkreœla, że na rynku hotelowym widać wiele nowych trendów. - Zagraniczne sš coraz bardziej zainteresowane inwestycjami w sektor turystyczny oraz rozszerzeniem portfolio o mniejsze miasta. W najbliższych latach powstanie kilka takich inwestycji w nadmorskich i górskich kurortach, jak np. Hilton Garden Inn w Kołobrzegu czy Radisson Blu w Zakopanem.

więcej w "Nieruchomoœciach komercyjnych" 8 grudnia

ródło: rp.pl

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL