Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Komercyjne

Dekada w Koninie z dworcami i sklepami

materiały inwestora
Budowa zintegrowanego centrum komunikacyjno-handlowego w Koninie zacznie się w pierwszej połowie 2018 roku.

To kolejna inwestycja spółki Dekada (będšcej inwestorem, deweloperem i zarzšdcš obiektów komercyjnych typu convenience) realizowana we współpracy z PKP i jej spółkę zależnš Xcity Investment. Autorem projektu architektonicznego Dekady Konin jest pracownia Air Projekt z Warszawy.

Dekada Konin powstanie w œcisłym centrum miasta, przy ul. Kolejowej i ul. Dworcowej. - Inwestycja obejmuje nowy dworzec kolejowy, autobusowy oraz centrum handlowe typu strip mall, które połšczy oba budynki. Łšczna powierzchnia obiektu to ok. 6 tys. mkw. - podajš przedstawiciele dewelopera. Parkin przed centrum pomieœci 180 samochodów. Na dachu będzie 100 miejsc postojowych w systemie Park&Ride (parkuj i jedŸ). Otwarcie obiektu jest planowane na pierwszš połowę 2019 roku.

– Dekada Konin to dobry przykład, jak działa Xcity. Za poœrednictwem PKP mamy dostęp do ponad 100 tys. nieruchomoœci w Polsce, z których większoœć znajduje się w bardzo atrakcyjnych lokalizacjach, często w bezpoœrednim sšsiedztwie dworców kolejowych. Tworzy to idealne warunki do budowy zintegrowanych centrów komunikacyjno-handlowych – mówi Andrzej Bogusz, członek zarzšdu Xcity Investment.

Głównym elementem inwestycji sš dwa dworce, w tym nowy dworzec kolejowy zlokalizowany dokładnie w osi ulicy Dworcowej i ronda. Na dworcu, poza kasami i poczekalniš dla podróżnych, znajdzie się punkt gastronomiczny i salonik prasowy.

Dworzec zostanie połšczony z przejœciem podziemnym prowadzšcym na perony. Przejœcie skomunikuje dwie częœci miasta. Budynki dworcowe zostanš połšczone częœciš handlowo-usługowš. - Nowy obiekt pozwoli na szybkie i wygodne zakupy - mówi Aleksander Walczak, prezes zarzšdu spółki Dekada.

W portfolio Dekady sš już cztery zintegrowane centra komunikacyjno-handlowe: w Nowym Targu, Myœlenicach, Brodnicy i Ciechanowie. Kolejne centrum powstanie w Mińsku Mazowieckim, również we współpracy z PKP i Xcity.

- Komercjalizacja centrum handlowego w Koninie przebiega bardzo sprawnie. BOIG Property Consulting skomercjalizował już 80 proc. powierzchni handlowej obiektu. Podpisane zostały umowy najmu umożliwiajšce otwarcie m. in.: drogerii HEBE, salonu obuwniczego CCC, salonu sportowego Martes Sport, sklepu z odzieżš i wyposażeniem wnętrz Pepco, salonu RTV Euro AGD, piekarni Pod Strzechš i biura podróży TUI - podaje inwestor. - Prowadzone sš również rozmowy z popularnymi sieciami spożywczymi i odzieżowymi.

- Z niecierpliwoœciš czekamy na otwarcie Dekady Konin. Od poczštku obserwujemy, jak postępuje komercjalizacja tego obiektu i zwracamy uwagę na marki, które znajdš się tam oprócz nas. Ich obecnoœć, doskonała lokalizacja pozwalajš mi wierzyć w sukces Dekady Konin - mówi Tomasz Siedlecki, dyrektor ds. marketingu w RTV Euro AGD.

- PEPCO powiększa liczbę swoich sklepów. Ważne jest dla nas, aby być blisko klientów, dlatego stawiamy na lokalizacje w centrach handlowych takich jak Dekada Konin, gdzie wraz z innymi najemcami możemy tworzyć kompleksowš ofertę handlowš. Szeroka gama produktów w naszych sklepach stanowi œwietne uzupełnienie oferty całej galerii. Zaletš konińskiego obiektu, który będzie zintegrowany z dworcem, jest także to, że gwarantuje dodatkowy przepływ klientów spoza regularnego zasięgu centrum, a większa odwiedzalnoœć znajduje odzwierciedlenie w wyższych obrotach - mówi Katarzyna Wilczewska, kierownik ds. komunikacji korporacyjnej PEPCO.

ródło: rp.pl

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL