Komercyjne

Galeria Północna gotowa do działania

materiały prasowe
Sklepy we flagowym obiekcie handlowym GTC mają generować obroty rzędu 200 mln euro rocznie.

Notowana na giełdach w Warszawie i Johanesburgu deweloperska spółka GTC otwiera Galerię Północną o powierzchni najmu 64 tys. mkw. Inwestycja pochłonęła ponad 180 mln euro, zlokalizowane tu sklepy mają generować 200 mln euro obrotów rocznie, a samo GTC spodziewa się około 18 mln euro wpływów z najmu rocznie.

Dyrektor finansowy GTC Erez Boniel powiedział, że Galeria Północna wynajęta jest w 90 proc., a w najbliższym czasie wskaźnik zwiększy się do 95-97 proc.

Jaki jest pomysł na galerię w dobie rozwoju e-handlu?

- Najwięcej w tym zakresie zależy od samych najemców – podkreśla Piotr Kroenke, dyrektor generalny GTC. – My wspieramy ich tworząc miejsce, gdzie ludzie będą chętnie spędzać czas, stąd bardzo rozbudowana część gastronomiczna i usługowa, ogród na dachu czy jedenastosalowe kino. Mamy też inteligentny parking, po wpisaniu numeru rejestracyjnego system wskaże drogę do auta – dodaje.

Gilles Ballot, dyrektor działu hipermarketów w Carrefour Polska deklaruje, że sklep w Galerii Północnej jest przygotowany na nowe czasy. Klienci będą mieli m.in. możliwość samodzielnego skanowania kodów kupowanych produktów i płatności przez aplikację. Będzie też możliwość odbioru towarów kupionych przez internet. Hipermarket znajduje się na poziomie -2 blisko parkingu.

Źródło: rp.pl

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL