Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Komercyjne

Coraz więcej powierzchni coworkingowych

Materiały Inwestora
Mindspace, globalny operator przestrzeni coworkingowych, otworzył dwa kolejne centra w Niemczech. Wkrótce otwarcie w Warszawie.

Powierzchnie powstały w Berlinie i Monachium. Mindspace zarzšdza 13 powierzchniami coworkingowymi w całej Europie i planuje dalszš ekspansję. Jeszcze w tym roku otworzy biura w Warszawie i Londynie.

- Najnowsze przestrzenie coworkingowe Mindspace zostały otwarte w Berlinie przy Krausenstraße oraz w Monachium przy Viktualienmarkt. Berlińskie centrum, drugie po inwestycji przy Friedrichstraße, zajęło szeœć pięter zabytkowego budynku Salingerhaus. Nowy coworking o łšcznej powierzchni 4 800 mkw. będzie siedzibš dla 700 pracowników reprezentujšcych różne branże - mówiš przedstawiciele Mindspace.

- Cieszymy się z naszej drugiej inwestycji w Berlinie, w samym sercu tętnišcego życiem Mitte, dynamicznie rozwijajšcej się dzielnicy, która skupia przedstawicieli głównie œrodowiska high-tech - mówi Yotam Alroy, współzałożyciel i dyrektor ds. rozwoju biznesu w Mindspace. - Z uwagi na duże zapotrzebowanie na tego typu usługi, centrum w chwili otwarcia ma już 85-proc. obłożenie. W pierwszym dniu działania Mindspace Krausenstraße do pracy przyszło prawie 600 osób. Wœród nich sš zespoły kreatywne, startupy, małe i œrednie firmy, m.in. Agoda, SAP czy Startupbootcamp - wylicza.

W Monachium Mindspace wprowadziło się do 200-letniego Kustermann-Haus przy Viktualienmarkt. Przestrzeń coworkingowa o powierzchni 1 600 mkw. zajęła dwa piętra. Pomieœci ok. 250 osób. - Do grona naszych najemców w Mindspace Viktualienmarkt dołšczyły takie marki jak m.in. Lufthansa, Duff & Phelps Corporation, ABC Venture Gates. Cieszymy się, że nasza pierwsza przestrzeń coworkingowa w Monachium spotkała się z tak dużym zainteresowaniem. To jednak nie koniec ekspansji na rynku niemieckim. Planujemy uruchomienie dwóch kolejnych powierzchni: w Berlinie przy Skalitzerstraße oraz w Monachium na Salvatorplatz - zapowiada Dan Zakai, współzałożyciel i prezes zarzšdu Mindspace.

Mindspace to globalny operator przestrzeni coworkingowych. Powstał w 2014 roku. Jego centra znajdujš się już w Berlinie, Hamburgu, Monachium, Tel Awiwie, Herzliya, Warszawie (otwarcie w Hali Koszyki jest planowane na paŸdziernik). Do tej listy wkrótce dołšczy także Londyn.

ródło: rp.pl

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL