Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Komercyjne

Schowasz fortepian, ale nie kota

Najmniejsze schowki we Wrocławiu i Poznaniu można wynajšć już za ok. 80 zł miesięcznie
Stokado Self Storage
Popyt na samoobsługowe magazyny jest coraz większy. Powierzchnie wynajmujš osoby prywatne i firmy z przeróżnych branż.

Firma Less Mess Storage, która ma trzy magazyny w czeskiej Pradze i dwa w Warszawie - przy al. Krakowskiej i ul. Ostródzkiej, korzysta z zastrzeżonych haseł "Hotel dla rzeczy" i „Hotel dla Twoich rzeczy". Jak mówi Izabela Kurowska, dyrektor sprzedaży w Less Mess Storage, popyt na samoobsługowe magazyny jest coraz większy. Powierzchnie wynajmujš osoby prywatne i firmy z przeróżnych branż. Do dyspozycji klientów sš pomieszczenia od 0,52 do 20 mkw. Wysokoœć magazynów: 2,9 m, pozwala składować rzeczy piętrowo.

Z własnym kodem

- W magazynie można przechowywać prawie wszystko. Powierzchnie sš czyszczone, wentylowane i ogrzewane - opowiada Izabela Kurowska. W takich pomieszczeniach umieœcimy m.in. meble, ubrania, sprzęt sportowy i elektroniczny, instrumenty, rowery, dokumenty. Nie wolno chować broni, narkotyków, butli z gazem, szybko psujšcej się żywnoœci, roœlin ani ... teœciowej. - A niektórzy pytajš o takš możliwoœć - œmieje się dyrektor. Schowki sš zazwyczaj wynajmowane na miesišc, ale czas najmu można skrócić. 0,5-metrowe pomieszczenia można mieć od 109 zł miesięcznie. Schowki o wymiarach 1x1x1 m wynajmiemy od 79 zł.

- Po podpisaniu umowy klient, który dostaje indywidualny kod dostępu, może korzystać z pomieszczenia całš dobę siedem dni w tygodniu - mówi dyrektor z Less Mess Storage. Magazyny sš zamykane na kłódkę i nikt poza klientem nie ma do nich dostępu. - Bezpieczeństwo gwarantujš nowoczesny system kontroli dostępu, monitoring, oraz patrole ochrony - mówi Izabela Kurowska.

Firma proponuje także dodatkowe usługi, jak odbiór i wysyłka paczek, transport, niszczenie dokumentów.

Pomieszczenia do składowania rzeczy oferuje też Kangu Self Storage. Przemysław Główczewski, dyrektor zarzšdzajšcy, mówi, że samoobsługowe magazyny działajš dziœ w większoœci dużych polskich miast. - Jednak w porównaniu z USA, gdzie jest ponad 50 tys. magazynów self storage, ich liczba jest u nas niewielka - mówi. - Polski rynek ma jednak duży potencjał i od kilku lat rozwija się bardzo dynamicznie - podkreœla. Na rynku takich nieruchomoœci numerem jeden jest Warszawa.

Nie tylko na remont

- Popyt na usługi magazynowania samoobsługowego jest bardzo duży i stale roœnie - podkreœla Przemysław Główczewski. - Sprzyja temu intensywna urbanizacja i zwišzana z tym mniejsza powierzchnia mieszkaniowa przypadajšca na jednš osobę, a także konsumpcyjny styl życia. Nasze magazyny sš wypełnione w ok. 70-80 proc., co skłania nas do inwestowania w kolejnych miastach - wyjaœnia. Klienci indywidualni najczęœciej wynajmujš magazyny, aby przechować rzeczy na czas przeprowadzki lub remontu. Częœć przechowuje ubrania sezonowe. Firmy, jak mówi dyrektor Kangu Self Storage, wynajmujš schowki na archiwalne dokumenty, asortyment sklepów internetowych, artykuły reklamowe.

Magazyny Kangu powstały we Wrocławiu, Szczecinie, Poznaniu i w Warszawie. Stołeczny obiekt został otwarty w czerwcu . Powierzchnie do wynajęcia, w zależnoœci od miasta, wahajš się od 1 do 23 mkw. Stawki : od 85 zł miesięcznie. Największe pomieszczenia można wynajšć za ok. 950 zł na miesišc.

Dwa obiekty magazynowe we Wrocławiu przy ul. Opolskiej i Karmelkowej i jeden w Poznaniu przy ul. Druskienickiej ma Stokado Self Storage. Do wynajęcia sš schowki od 1 do 25 mkw. - Oferujemy zarówno typowe dla branży komórki w magazynie wewnętrznym, jak również nowatorskie na polskim rynku powierzchnie w magazynach kontenerowych z możliwoœciš bezpoœredniego podjazdu dla samochodu - opowiada Klaudiusz Bechcicki ze Stokado Self Storage. Schowki można wyod tygodnia do kilku lat. Z obiektów Stokado korzysta kilkuset najemców. Mniej więcej połowa to osoby prywatne, druga połowę stanowiš firmy.

Jak zauważa Klaudiusz Bechcicki, zainteresowanie małymi powierzchniami do przechowywania roœnie. - Polacy coraz bardziej doceniajš uporzšdkowanš przestrzeń, w której żyjš, a w nowych budynkach wielorodzinnych często brakuje np. komórek lokatorskich - zauważa. Stawki najmu zaczynajš się od 80 zł miesięcznie.

ródło: Rzeczpospolita

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL