O głównych trendach w rozwoju polskiego rynku biurowego mówi Andrzej Brochocki, wspólnik zarządzający w Kancelarii Brochocki:

Bicie kolejnych rekordów z pewnością jest domeną sektora nieruchomości biurowych w Polsce, zwłaszcza rynku warszawskiego. Do stolicy wciąż napływają nowi inwestorzy, w tym najwięksi światowi gracze. Rośnie zapotrzebowanie na elastyczne powierzchnie i nowoczesne rozwiązania technologiczne.

Ma na to wpływ dynamiczny wzrost zatrudnienia, generowany między innymi przez firmy z sektora usług dla biznesu. Co więcej, nowe projekty charakteryzuje wielofunkcyjność. Są realizowane w myśl zrównoważonego rozwoju. Powstające budynki projektowane są zatem w taki sposób, aby integrowały się z otoczeniem i wpływały na poprawę infrastruktury miejskiej.

Deweloperzy zagospodarowują zatem przestrzeń wokół nich jako najbardziej atrakcyjną dla pracowników biur i okolicznych mieszkańców. Mając na uwadze wielofunkcyjność powstających nowych przestrzeni do pracy, to dywersyfikacja funkcji wynika ze zmniejszania ryzyka inwestycji. Stąd też przestrzenie aranżowane są tak, aby były nie tylko przyjemnym miejscem pracy, ale miejscem gdzie w przerwach można się również zrelaksować lub zrobić zakupy.

Ponadto nowe inwestycje z segmentu biurowego realizowane są zwykle zgodnie ze standardami budownictwa ekologicznego i energooszczędnego. Tzw. zielone budynki zapewniają bardzo dobrej jakości środowisko pracy, co jest niezwykle istotne dla samopoczucia ludzi, którzy spędzają w biurowcach sporo czasu.