Kto i gdzie rozdaje karty na rynku magazynów

aktualizacja: 18.05.2017, 19:10
W budowie jest dziś 1,39 mln mkw. magazynów.
W budowie jest dziś 1,39 mln mkw. magazynów.
Foto: Fotolia

Tak dobrze na rynku magazynowym jeszcze nie było – twierdzą i deweloperzy, i agenci wynajmujący hale.

– Za nami najlepszy I kwartał w historii rynku, co dobrze wróży dla całorocznych wyników. Firmy podpisały umowy najmu na 855 tys. mkw., z czego na nowe kontrakty przypadło ponad 647 mkw., czyli aż 75 proc. całego popytu – podkreśla Tomasz Mika, dyrektor Działu Powierzchni Magazynowo-Przemysłowych w Polsce w JLL.

Dodaje, że dotąd najbardziej aktywni byli najemcy hal na Górnym Śląsku, a następnie w rejonie Warszawy i Wrocławia. Zwraca też uwagę, że prawie 70 proc. wolumenu umów zostało zawartych w inwestycjach firm Panattoni i Prologis.

Artykuł dostępny tylko dla prenumeratorów "Rzeczpospolitej"

Zamów subskrypcję TANIEJ O VAT
i czytaj bez ograniczeń!

Kup teraz
Żródło: Rzeczpospolita

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.

POLECAMY

KOMENTARZE