Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Komercyjne

Otwierajš hotel za hotelem

materiały prasowe
Warszawskie hotele, które majš być ukończone w tym roku, dostarczš ponad 2 tys. pokojów. To cišgle za mało.

O sytuacji na warszawskim rynku hotelowym mówi Katarzyna Tencza, dyrektor w dziale hotelowym firmy doradczej Walter Herz:

W Warszawie wcišż brakuje miejsc noclegowych. Choć wkrótce otworzy się wiele nowych obiektów, warszawski rynek hotelowy jest cišgle nienasycony. Obiekty, które majš zostać ukończone tym roku, dostarczš ponad 2 tysišce pokojów. To jedna czwarta nowej oferty, planowanej do oddania w 2018 roku na największych rynkach hotelowych w kraju.

Inwestycje, które majš być gotowe w 2019 roku przyniosš Warszawie kolejne 2 tysišce miejsc hotelowych. Tym samym, zasoby stołecznego rynku zwiększš się do ok. 18 tys. pokojów hotelowych. W tym roku planowane jest otwarcie m.in. zlokalizowanego we Włochach hotelu Krakowska Residence z ponad 350 pokojami, hotelu Four Points by Sheraton na warszawskim Służewcu Przemysłowym, który mieœcił będzie 192 pokoje, hotelu Vienna House ze 164 pokojami, luksusowego hotelu Raffles Europejski na Krakowskim Przedmieœciu ze 106 pokojami oraz 163 pokojowego Hampton by Hilton przy ulicy Postępu i hotelu Moxy na terenie kompleksu Koneser na warszawskiej Pradze, w którym znajdzie się 141 pokojów.

W połowie marca przy ulicy Grzybowskiej został otwarty hotel Ibis Styles Warszawa City z 220 pokojami. To pierwszy w stolicy obiekt tej marki. Motywem przewodnim wystroju hotelowych wnętrz jest wštek komunikacyjny starej Warszawy, a przede wszystkim pierwsza, konna linia tramwajowa, która została uruchomiona w mieœcie 1866 roku.

Niedawno goœci zaczšł przyjmować także pięciogwiazdkowy hotel Renaissance Warsaw Airport Hotel zlokalizowany bezpoœrednio przy warszawskim Lotnisku Chopina. Poza 225 pokojami hotel mieœcił będzie wysokš na 5,5 metra salę balowš, wyposażonš w zintegrowany systemem œwietlny, pozwalajšcy na uzyskanie 16 milionów kolorów podœwietlenia. Obiekt zapewni również zaplecze konferencyjne z oœmioma salami oraz ekskluzywnš strefę spa i basen, a także Executive Lounge na najwyższym piętrze, z obszernš ofertš gastronomicznš i niepowtarzalnym widokiem na płytę lotniska.

Trwa również końcowe odliczanie do otwarcia hotelu Raffles Europejski Warsaw, który mieœci się w historycznym budynku dawnego Hotelu Europejskiego przy Krakowskim Przedmieœciu. To pierwszy hotel o standardzie pięciu gwiazdek plus w Polsce, który poza 106 pokojami i apartamentami zaoferuje spa z basenem, klub fitness, palarnię cygar, cukiernię i restaurację. Na terenie obiektu będzie dostępna również najwyższej klasy przestrzeń biurowa i handlowo-usługowa.

Perłami w koronie hotelu Raffles Europejski Warsaw będš apartamenty raffles i prezydencki, które liczš prawie po 300 mkw. powierzchni. Wyposażone sš w wykonane na zamówienie meble, a częœciš apartamentu prezydenckiego jest sala pompejańska, która została opisana i pokazana w ekranizacji "Lalki" Bolesława Prusa. Ceny noclegów w prestiżowych apartamentach zaczynajš się od ponad 16 tys. zł za dobę. Goœcie będš mogli m.in. korzystać z hotelowych limuzyn, usług kamerdynera i art konsjerża, który oprowadzi po kolekcji dzieł sztuki Hotelu Europejskiego i zarekomenduje wystawy w warszawskich muzeach i galeriach.

Na warszawskim Służewcu przemysłowym dobiega końca budowa pierwszego etapu kompleksu P4, który będš tworzyć cztery budynki, z których dwa wyższe, siedmiokondygnacyjne sš w budowie. W jednym z nich powstaje czterogwiazdkowy hotel biznesowy Vienna House Mokotów ze 164 pokojami, przestronnymi salami konferencyjnymi i częœciš rekreacyjnš. Otwarcie obiektu przewidziane jest na koniec tego roku.

W największej dzielnicy biurowej w Polsce, u zbiegu ulicy Cybernetyki i Postępu na przełomie maja i czerwca ma być otwarty hotel Hampton by Hilton Warsaw Mokotów. Dołšczy do czterech innych warszawskich placówek działajšcych pod trzema różnymi markami sieci Hilton, oferujšc 163 pokoje. Na warszawskim Mokotowie na ostatni kwartał zaplanowano otwarcie hotelu Four Points by Sheraton Warsaw Mokotów, w którym na goœci czekać będzie 190 pokojów i częœć konferencyjna o łšcznej powierzchni około 400 mkw., restauracja z barem i centrum fitness.

Wkrótce nastšpi również otwarcie warszawskiego hotelu AC Hotels by Marriott. Pierwszy hotel tej marki w mieœcie zlokalizowany będzie przy Al. Jerozolimskich 144, w sšsiedztwie Dworca Zachodniego oraz centrum handlowego Blue City. Zaoferuje około 260 pokojów, przestrzeń konferencyjnš oraz restaurację i sky bar na ostatnim piętrze z panoramicznym widokiem na miasto.

Hotele tej marki znane sš z nowoczesnego wystroju i hollu AC Lounge, który działa jako przestrzeń coworkingowa w cišgu dnia i miejsce tętnišce życiem wieczorami. Jesieniš w wielofunkcyjnym Centrum Praskim Koneser zostanie otwarty hotel Moxy (marka Marriott International). W częœci komercyjnej kompleksu, w zrewitalizowanym budynku destylarni dawnej wytwórni wódek na goœci czekać będzie 141 pokojów.

W drugim półroczu tego roku w Warszawie oddany zostanie ponadto położony przy alei Krakowskiej czterogwiazdkowy hotel Krakowska Residence. Na terenie obiektu znajdzie się nowoczesna restauracja z barem i duża sala konferencyjna. Niedaleko, przy ulicy Geologicznej w tym samym czasie inwestor planuje otworzyć również Hotel Geologiczna. Szeœciopiętrowy budynek w minimalistycznej formie i industrialnych wnętrzach mieœcił będzie 70 pokojów dla goœci biznesowych.

Pod koniec przyszłego roku na warszawskim Ursynowie ma zostać oddany pierwszy hotel marki Staybridge Suites, należšcej do Grupy InterContinental, który dostarczy 190 pokojów. Na warszawskim rynku pojawić się ma również hotel Focus Hotel z 238 pokojami na Służewcu, Holiday Inn z 217 pokojami przy Dworcu Zachodnim i centralnie położony, 149 pokojowy hotel Puro Warszawa Centrum. Wœród planowanych otwarć w kolejnych latach mamy także 330-pokojowy Motel One w Œródmieœciu, Port Praski ze 120 pokojami, hotel marek Residence Inn i Moxy z 300 pokojami, a także następne hotele ibis Styles.

Luksusowy hotel ma znaleŸć się też w nowoczesnej, wielofunkcyjnej wieży Roma Tower u zbiegu ulicy Nowogrodzkiej i Emilii Plater. Uchwalony po siedmiu latach plan zagospodarowania dla Œródmieœcia Południowego zakłada powstanie na działce archidiecezji warszawskiej wysokiego na 170 metrów wieżowca. Projekt Romy Tower obejmuje budowę budynku wielofunkcyjnego o powierzchni użytkowej najmu około 55 tys. mkw.

W centrum Warszawy otworzyć ma się również drugi hotel marki Puro. Jest w fazie projektowej. Obiekt będzie większy od hotelu tej marki powstajšcego przy ulicy Widok, który liczył będzie 149 pokojów. Ma być otwarty w pierwszym kwartale 2019 roku.

ródło: rp.pl

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL