Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Komercyjne

Perfekcyjne biuro, czyli wellness w pracy

Grażyna Błaszczak, "Rzeczpospolita"
Może jestem staroœwiecka, ale wellness do tej pory kojarzył mi się głównie z przyjemnoœciami zwišzanymi z urlopem i relaksem. Jak jednak przekonywali mnie w ubiegłym tygodniu eksperci z jednej z międzynarodowych firm doradczych, od teraz powinien mi się kojarzyć z... pracš w biurze. To nowy trend.

Co to oznacza? Można wymieniać i wymieniać zalety podejœcia wellness w biurze. Upraszczajšc jednak: chodzi o „dostęp do dobrze zaprojektowanego miejsca pracy, które sprawia, że praca jest doœwiadczeniem przyjemnym, komfortowym, a nawet zmysłowym".

Poza tym najbardziej spodobało mi się sformułowanie, że perfekcyjne miejsce do pracy będzie oferowało możliwoœć czasowego przerwania połšczenia ze œwiatem cyfrowym, co może oznaczać np. możliwoœć spędzenia czasu w tzw. chronionym œrodowisku bez promieniowania elektromagnetycznego. Naprawdę jest to osišgalne?

Przepytałam kilka osób, czy jako wellness mogliby okreœlić swojš pracę, siedzibę, miejsce w biurze. Nie znalazłam nikogo, kto by się odważył, chociaż usłyszałam, że gdyby jeden z pracodawców dbał o wygodę swoich pracowników w biurze jak o firmowš flotę samochodowš, to już by było wellness. Chyba jednak nie o to chodzi.

Widać, że na rynku jest jeszcze wiele do zrobienia. Oczywiœcie nie po to, żeby zatrudniony był szczęœliwszy w swoim biurze, tylko dlatego, że „produktywnoœć pracowników jest kluczowa dla sukcesu firmy".

ródło: Rzeczpospolita

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL