Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Komercyjne

Noc w apartamencie prezydenckim za 16 tysięcy złotych

Raffles Europejski Warsaw – według amerykańskiego magazynu „Vogue” to jeden z najbardziej wyczekiwanych obiektów hotelowych na œwiecie.
materiały prasowe
Trwa końcowe odliczanie. Raffles Europejski Warsaw już wiosnš przyjmie pierwszych goœci
– Dokładnej daty nie chcemy jeszcze podawać – mówi dyrektor generalny Thomas Guss. – Dopracowujemy ostatnie szczegóły. Zainteresowanie hotelem przekroczyło nasze oczekiwania. Pytania o możliwoœć rezerwacji pokoi i apartamentów napływały do nas na długo przed uruchomieniem systemu rezerwacji online – dodaje.

Palarnia cygar i art consjerż

Raffles Europejski Warsaw to pierwszy hotel o standardzie 5 gwiazdek plus w Polsce. – Jako pionierzy jesteœmy obserwowani przez całš branżę. Wierzę, że damy impuls do otwierania kolejnych luksusowych hoteli – mówi Thomas Guss. Podkreœla, że Raffles Hotels & Resorts zawsze bardzo starannie dobiera lokalizacje. Warszawski hotel jest 12 obiektem należšcym do grupy i dopiero trzecim w Europie, po Paryżu i Stambule. Przypomnijmy, że historia marki Raffles sięga 1887 roku, kiedy to został otwarty pierwszy słynny hotel w Singapurze. Europejski oferuje 106 pokoi w siedmiu kategoriach. Ceny za noc w najtańszych pokojach zaczynajš się od niespełna 1,1 tys. zł. Za te nieco droższe trzeba zapłacić co najmniej 1,28 tys. zł. Stawki za apartamenty Junior, Grand i Signature zaczynajš się od niespełna 2,2, 2,8 i 4 tys. zł.
– Perłami w koronie hotelu Raffles Europejski Warsaw sš apartamenty raffles i prezydencki – mówiš przedstawiciele obiektu. – Każdy z nich o powierzchni prawie 300 mkw. umożliwia konfigurację z jednš, dwiema lub trzema sypialniami. Apartamenty sš wyposażone w wykonane na zamówienie meble, a częœciš apartamentu prezydenckiego jest sala pompejańska, która została uwieczniona między innymi w „Lalce" Bolesława Prusa. Ceny prestiżowych apartamentów zaczynajš się od 16,2 tys. zł za noc. W hotelu znajdš się także spa z basenem, klub fitness, palarnia cygar, cukiernia Lourse Warszawa i restauracja Europejski Grill. Każdy z goœci będzie mógł skorzystać z hotelowych limuzyn, usług kamerdynera i art consjerża, który nie tylko przedstawi najciekawsze dzieła sztuki z kolekcji Hotelu Europejskiego, ale także zaproponuje wystawy w warszawskich muzeach i galeriach.

Zachodnie standardy

Dariusz Ksišżak, prezes spółki Emmerson Evaluation, ocenia, że otwarcie hotelu klasy Raffles Europejski może być jednym z pierwszych kroków do wypełnienia luki na polskim rynku luksusowych hoteli. – Mamy wprawdzie kilka obiektów z segmentu luxury, najczęœciej jednak sš to mniejsze, butikowe hotele działajšce pod własnš markš, jak na przykład Bristol w Warszawie, Hotel Copernicus i The Bonerowski Palace w Krakowie, Blow Up Hall 5050 w Poznaniu – mówi prezes Ksišżak. – Tymczasem turyœci z zagranicy chętniej decydujš się na hotele znanych sieci, liczšc na pewnš jakoœć usług, podobnš do tej oferowanej w Europie. Hotelowe marki pozycjonujšce się jako segment luxury, oprócz Raffles, to The Luxury Collection, Sofitel i Intercontinental – wskazuje. W Warszawie działajš już obiekty należšce do marki Sofitel i Intercontinental. Hotele tej pierwszej marki mamy też we Wrocławiu i Sopocie. – Wszystkie wyróżniajš się atrakcyjnš lokalizacjš, wysokim standardem wykończenia wnętrz oraz szerokim wachlarzem usług, jak spa, centra odnowy biologicznej, usługi konsjerża – wylicza Ksišżak. – Nadal jednak nie mamy w Polsce obiektów takich luksusowych œwiatowych marek jak Ritz-Carlton czy Mandarin Oriental – podkreœla. I dodaje, że zamożni turyœci z zagranicy przyjeżdżajš do nas zarówno w celach biznesowych, jak i wypoczynkowych. – Oczekujš wysokiego standardu, jaki znajš z najlepszych hoteli w europejskich stolicach. Coraz bardzie wymagajšcy sš także bogaci Polacy – mówi Dariusz Ksišżak. Z kolei Jacek Tokarski, ekspert spółki Hotel Professionals, komentuje, że Raffles jest pierwszym hotelem luksusowym w Polsce od poczštku zaprojektowanym i realizowanym w najwyższej jakoœci. – Obiekty luksusowe w najdroższych lokalizacjach pozwalajš osišgać odpowiednie zwroty z inwestycji – podkreœla. – W cišgu kilku lat na mapie Polski mogš się jeszcze pojawić kolejne luksusowe hotele. Nie spodziewamy się oczywiœcie tysięcy pokoi w tym segmencie w najbliższym czasie. Zdaniem eksperta Hotel Professionals miejsce na nowe luksusowe obiekty jest jeszcze w Warszawie, Krakowie, być może w Trójmieœcie. – Otwarcia nowych hoteli pod markami np. Four Seasons, JW Marriott, Park Hyatt rozpatrujš także inne sieci – zwraca uwagę Jacek Tokarski. – Czy je rzeczywiœcie zobaczymy, zależy od apetytu inwestorów, ponieważ sieci hotelowe najczęœciej nie inwestujš w budynki – wyjaœnia. W Polsce, jak podaje Dariusz Ksišżak, ponad trzy czwarte wszystkich hoteli stanowiš obiekty dwu- i trzygwiazdkowe. Obiektów pięciogwiazdkowych jest najmniej – to niecałe 3 proc. całej bazy hotelowej. – Polski rynek hotelowy intensywnie rozwijał się w cišgu ostatnich lat – komentuje prezes Emmerson Evaluation. – Wprowadzenie luksusowych obiektów jest kolejnym naturalnym etapem jego dojrzewania i może przybliżyć nas do standardów oferowanych na Zachodzie. masz pytanie, wyœlij e-mail do autorki: a.gawronska@rp.pl
ródło: Rzeczpospolita

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL