Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Komercyjne

Żabka bierze prawie 25 tys. metrów w MLP Gliwice

materiały prasowe
Gotowy obiekt magazynowy w parku logistycznym firmie Żabka Polska przekazuje MLP Group.

Żabka Polska, właœciciel sieci sklepów Żabka oraz Freshmarket, wprowadziła się do obiektu o powierzchni 24,7 tys. mkw., z czego 23,8 tys. mkw. przeznaczono na cele magazynowe (ok. 4 tys. mkw. zajmš chłodnie i mroŸnie). Pozostała powierzchnia jest przeznaczona na potrzeby socjalno - biurowe.

- Właœciciel sieci sklepów typu convenience jest naszym pierwszym dużym najemcš, który wprowadził się do MLP Gliwice - mówi Piotr Krawczyk ze spółki MLP Group. - Kolejne kontrakty już realizujemy. Jesteœmy przekonani, że atrakcyjna lokalizacja przycišgnie kolejne podmioty, które chcš inwestować w tym regionie.

MLP Gliwice znajduje się w Szałszy w gminie Zbrosławice, 6 km na północ od centrum Gliwic. Obiekt powstał przy węŸle Zabrze Zachód, łšczšcym autostradę A1 (Trójmiasto-ŁódŸ-granica z Czechami) z drogš krajowš nr 78 (Gliwice-Międzynarodowy Port Lotniczy Katowice w Pyrzowicach).Docelowo na terenie parku powstanš trzy budynki klasy A o łšcznej powierzchni 65 tys. mkw.

MLP Group to deweloper powierzchni magazynowo-produkcyjnych. Grupa działa na rynku jako deweloper, konsultant i zarzšdca nieruchomoœci. Grupa prowadzi w Polsce osiem operacyjnych parków logistycznych: MLP Pruszków I, MLP Pruszków II, MLP Poznań, MLP Lublin, MLP Teresin, MLP Wrocław, MLP CzeladŸ oraz MLP Gliwice.

Na podstawie umowy deweloperskiej Grupa jest odpowiedzialna także za komercjalizację parku logistycznego MLP Bieruń, który został sprzedany w 2015 roku. Posiada działki i umowy rezerwacyjne na zakup nowych gruntów pod planowane parki logistyczne.

ródło: rp.pl

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL