Komercyjne

Kolejny bankowiec u Griffina

Adam Świrski został szefem Resi4Rent. Jest to - uruchomiona przez Griffin Real Estate - platforma mieszkań na wynajem, w której portfelu ma się znaleźć kilka tysięcy mieszkań.
materiały prasowe
Adam Świrski, do niedawna wiceprezes Banku Gospodarstwa Krajowego oraz współzałożyciel BGK Nieruchomości, został prezesem platformy mieszkań na wynajem spółki Griffin Real Estate.

Przypomnijmy: latem 2016 r. były szef NBP, prof. Marek Belka, dołączył do zespołu Echo Polska Properties, spółki należącej do Echo Investment i południowoafrykańskiego funduszu RedefineProperties (gdzie udziały ma także Griffin Real Estate).

Teraz Adam Świrski został szefem Resi4Rent. Jest to - uruchomiona przez Griffin Real Estate - platforma mieszkań na wynajem, w której portfelu w najbliższych latach ma się znaleźć kilka tysięcy mieszkań.

Firma zebrała już od inwestorów środki w wysokości 100 milionów euro na realizację pierwszej fazy projektu. Plan zakłada, że za pięć lat Resi 4 Rent będzie zarządzała już około 7 tysiącami mieszkań. W najbliższym czasie firma poda skład całego zarządu.

Jej nowy szef - Adam Świrski - od około 20 lat jest związany z bankowością. W jego CV czytamy: "doświadczenie menedżerskie zdobywał pełniąc funkcje kierownicze w czołowych instytucjach finansowych działających na polskim rynku. Przez wiele lat był dyrektorem zarządzającym ryzykiem, najpierw w Grupie Deutsche Bank w Polsce, a przedtem w HSBC Bank Polska S.A. W latach 2002 - 2007 był związany z Bankiem BPH S.A., gdzie pracował jako dyrektor Departamentu Analiz Kredytowych i Monitoringu w Obszarze Dużych Firm. Pracował także w Banku PBK S.A. oraz w Banku Austria Creditanstalt S.A. Ukończył Akademię Bankową w Wiedniu, studia na Wydziale Lingwistyki Stosowanej Uniwersytetu Warszawskiego oraz podyplomowy program MBA University of Minnesota i SGH. Jest również absolwentem hiszpańskiej uczelni IESE. "

- Rynek mieszkań na wynajem ma w Polsce ogromny potencjał, a taki inwestor, jak Griffin Real Estate, daje pewność, że projekt będzie realizowany z rozmachem - powiedział Adam Świrski. - Cieszę się, że będę mógł wnieść do niego moje doświadczenie zarówno z zakresu zarządzania nieruchomościami oraz bankowości.

Griffin Real Estate to największy inwestor na polskim rynku nieruchomości komercyjnych, zarządzający aktywami o wartości ok. 4,5 mld euro. Strategiczni partnerzy Griffin Real Estate to Oaktree Capital Management i Pacific Investment Management Company (PIMCO) oraz Redefine Properties z Republiki Południowej Afryki.

Oprócz zaangażowania w Echo Investment, Griffin ma - bezpośrednio i pośrednio - kilka rentownych platform nieruchomościowych, w tym operatora domów studenckich StudentDepot oraz platformę mieszkań na wynajem Resi 4 Rent.

Źródło: rp.pl

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL