Kolejny bankowiec u Griffina

aktualizacja: 10.01.2017, 18:28
Adam Świrski został szefem Resi4Rent. Jest to - uruchomiona przez Grif...
Adam Świrski został szefem Resi4Rent. Jest to - uruchomiona przez Griffin Real Estate - platforma mieszkań na wynajem, w której portfelu ma się znaleźć kilka tysięcy mieszkań.
Foto: materiały prasowe

Adam Świrski, do niedawna wiceprezes Banku Gospodarstwa Krajowego oraz współzałożyciel BGK Nieruchomości, został prezesem platformy mieszkań na wynajem spółki Griffin Real Estate.

Przypomnijmy: latem 2016 r. były szef NBP, prof. Marek Belka, dołączył do zespołu Echo Polska Properties, spółki należącej do Echo Investment i południowoafrykańskiego funduszu RedefineProperties (gdzie udziały ma także Griffin Real Estate).

Teraz Adam Świrski został szefem Resi4Rent. Jest to - uruchomiona przez Griffin Real Estate - platforma mieszkań na wynajem, w której portfelu w najbliższych latach ma się znaleźć kilka tysięcy mieszkań.

Firma zebrała już od inwestorów środki w wysokości 100 milionów euro na realizację pierwszej fazy projektu. Plan zakłada, że za pięć lat Resi 4 Rent będzie zarządzała już około 7 tysiącami mieszkań. W najbliższym czasie firma poda skład całego zarządu.

Jej nowy szef - Adam Świrski - od około 20 lat jest związany z bankowością. W jego CV czytamy: "doświadczenie menedżerskie zdobywał pełniąc funkcje kierownicze w czołowych instytucjach finansowych działających na polskim rynku. Przez wiele lat był dyrektorem zarządzającym ryzykiem, najpierw w Grupie Deutsche Bank w Polsce, a przedtem w HSBC Bank Polska S.A. W latach 2002 - 2007 był związany z Bankiem BPH S.A., gdzie pracował jako dyrektor Departamentu Analiz Kredytowych i Monitoringu w Obszarze Dużych Firm. Pracował także w Banku PBK S.A. oraz w Banku Austria Creditanstalt S.A. Ukończył Akademię Bankową w Wiedniu, studia na Wydziale Lingwistyki Stosowanej Uniwersytetu Warszawskiego oraz podyplomowy program MBA University of Minnesota i SGH. Jest również absolwentem hiszpańskiej uczelni IESE. "

- Rynek mieszkań na wynajem ma w Polsce ogromny potencjał, a taki inwestor, jak Griffin Real Estate, daje pewność, że projekt będzie realizowany z rozmachem - powiedział Adam Świrski. - Cieszę się, że będę mógł wnieść do niego moje doświadczenie zarówno z zakresu zarządzania nieruchomościami oraz bankowości.

Griffin Real Estate to największy inwestor na polskim rynku nieruchomości komercyjnych, zarządzający aktywami o wartości ok. 4,5 mld euro. Strategiczni partnerzy Griffin Real Estate to Oaktree Capital Management i Pacific Investment Management Company (PIMCO) oraz Redefine Properties z Republiki Południowej Afryki.

Oprócz zaangażowania w Echo Investment, Griffin ma - bezpośrednio i pośrednio - kilka rentownych platform nieruchomościowych, w tym operatora domów studenckich StudentDepot oraz platformę mieszkań na wynajem Resi 4 Rent.

POLECAMY

KOMENTARZE