Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Komercyjne

Kolejny bankowiec u Griffina

Adam Œwirski został szefem Resi4Rent. Jest to - uruchomiona przez Griffin Real Estate - platforma mieszkań na wynajem, w której portfelu ma się znaleŸć kilka tysięcy mieszkań.
materiały prasowe
Adam Œwirski, do niedawna wiceprezes Banku Gospodarstwa Krajowego oraz współzałożyciel BGK Nieruchomoœci, został prezesem platformy mieszkań na wynajem spółki Griffin Real Estate.

Przypomnijmy: latem 2016 r. były szef NBP, prof. Marek Belka, dołšczył do zespołu Echo Polska Properties, spółki należšcej do Echo Investment i południowoafrykańskiego funduszu RedefineProperties (gdzie udziały ma także Griffin Real Estate).

Teraz Adam Œwirski został szefem Resi4Rent. Jest to - uruchomiona przez Griffin Real Estate - platforma mieszkań na wynajem, w której portfelu w najbliższych latach ma się znaleŸć kilka tysięcy mieszkań.

Firma zebrała już od inwestorów œrodki w wysokoœci 100 milionów euro na realizację pierwszej fazy projektu. Plan zakłada, że za pięć lat Resi 4 Rent będzie zarzšdzała już około 7 tysišcami mieszkań. W najbliższym czasie firma poda skład całego zarzšdu.

Jej nowy szef - Adam Œwirski - od około 20 lat jest zwišzany z bankowoœciš. W jego CV czytamy: "doœwiadczenie menedżerskie zdobywał pełnišc funkcje kierownicze w czołowych instytucjach finansowych działajšcych na polskim rynku. Przez wiele lat był dyrektorem zarzšdzajšcym ryzykiem, najpierw w Grupie Deutsche Bank w Polsce, a przedtem w HSBC Bank Polska S.A. W latach 2002 - 2007 był zwišzany z Bankiem BPH S.A., gdzie pracował jako dyrektor Departamentu Analiz Kredytowych i Monitoringu w Obszarze Dużych Firm. Pracował także w Banku PBK S.A. oraz w Banku Austria Creditanstalt S.A. Ukończył Akademię Bankowš w Wiedniu, studia na Wydziale Lingwistyki Stosowanej Uniwersytetu Warszawskiego oraz podyplomowy program MBA University of Minnesota i SGH. Jest również absolwentem hiszpańskiej uczelni IESE. "

- Rynek mieszkań na wynajem ma w Polsce ogromny potencjał, a taki inwestor, jak Griffin Real Estate, daje pewnoœć, że projekt będzie realizowany z rozmachem - powiedział Adam Œwirski. - Cieszę się, że będę mógł wnieœć do niego moje doœwiadczenie zarówno z zakresu zarzšdzania nieruchomoœciami oraz bankowoœci.

Griffin Real Estate to największy inwestor na polskim rynku nieruchomoœci komercyjnych, zarzšdzajšcy aktywami o wartoœci ok. 4,5 mld euro. Strategiczni partnerzy Griffin Real Estate to Oaktree Capital Management i Pacific Investment Management Company (PIMCO) oraz Redefine Properties z Republiki Południowej Afryki.

Oprócz zaangażowania w Echo Investment, Griffin ma - bezpoœrednio i poœrednio - kilka rentownych platform nieruchomoœciowych, w tym operatora domów studenckich StudentDepot oraz platformę mieszkań na wynajem Resi 4 Rent.

ródło: rp.pl

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL