Komercyjne

J.W. Construction czeka na żniwa

materiały prasowe
Deweloper spodziewa się wzrostu przekazań lokali w II połowie 2017 r. i na początku następnego.

W I połowie 2017 r. kontrolowana przez Józefa Wojciechowskiego spółka miała 135,3 mln zł przychodów, o blisko połowię mniej niż rok wcześniej. Zysk operacyjny skurczył się do 0,8 mln zł wobec 37,5 mln zł rok wcześniej. Wyniki są pochodną liczby przekazań lokali – w I połowie 2017 r. klienci odebrali klucze do 290 mieszkań, to spadek o 56 proc.

Sprzedaż lokali w I półroczu wzrosła za to o 16 proc., do 850.

- Obecnie niemal wszystkie inwestycje są w trakcie realizacji lub w trakcie uzyskiwania pozwoleń na użytkowanie, a pula lokali gotowych praktycznie się wyczerpała. W związku z tym w I półroczu przekazaliśmy jedynie 290 lokali – komentuje cytowana w komunikacie Małgorzata Szwarc-Sroka, członek rady nadzorczej J.W. Construction nadzorująca pion ekonomiczny i biuro relacji inwestorskich. - Dla wyników kluczowy będzie moment rozpoczęcia przekazań lokali z kolejnych etapów osiedla Bliska Wola w Warszawie. W II połowie tego roku i na początku przyszłego będą decydować oddania kluczy na etapach CM (część mieszkaniowa) i CK (część aparthotelowa) na łącznie blisko 940 lokali. Dodatkowo w najbliższych okresach przychody będą generowane z kończonej białołęckiej inwestycji Zielona Dolina II etap I (ponad 320 lokali) i trójmiejskiej Bernadowo II (blisko 240 lokali). 

Pula lokali z realizowanych w I półroczu budów – 16 inwestycji na prawie 4,5 tys. lokali – stanowi potencjał do przekazań i możliwości rozpoznania w wynikach spółki na najbliższe 3 lata wylicza.

Szwarc-Sroka dodaje, że spółka pracuje nad uzyskaniem pozwoleń dla inwestycji na około 3,2 tys. lokali. Deweloper szykuje tez kolejne projekty i będzie kupować grunty w Warszawie, Trójmieście czy Krakowie.

 

Źródło: rp.pl

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL