Stefan Szczepłek: Liga daje i odbiera

aktualizacja: 27.08.2017, 18:36
Foto: Fotorzepa, Waldemar Kompała

Hat-trick Igora Angulo, votum nieufności wobec systemu VAR, Cracovia na dnie.

Sytuacja z przedostatniej minuty meczu Śląska z Cracovią we Wrocławiu jest najbardziej komentowanym wydarzeniem ósmej kolejki rozgrywek. Na linii pola karnego zderzyli się: obrońca Cracovii Sylwester Lusiusz i pomocnik Śląska Michał Chrapek. Właściwie nawet trudno powiedzieć, że się zderzyli. W walce o piłkę doświadczony 25-letni Chrapek się przewrócił, a debiutujący w ekstraklasie 17-letni Lusiusz stanął zdziwiony, że sędzia przerwał grę.

Sędzią był Szymon Marciniak, najlepszy w Polsce i należący do czołówki europejskiej. Miał wątpliwości, więc postanowił skorzystać z systemu VAR. Pod tym względem też jest przygotowany najlepiej w Polsce, bo jako sędzia grupy Elite, podczas szkoleń UEFA zapoznał się z nim jako pierwszy.

Artykuł dostępny tylko dla prenumeratorów "Rzeczpospolitej"

Zamów subskrypcję TANIEJ O VAT
i czytaj bez ograniczeń!

Kup teraz
Żródło: rp.pl

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.

POLECAMY

KOMENTARZE