Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Komentarze

Chrabota: Frasyniuk to przykrywka w sprawie Ciechu

Władysław Frasyniuk
Fotorzepa/ Kuba Kamiński
To była oczywiœcie pokazówka. Rzšdzšcym zależało na tych obrazkach.

Jeden z głównych krytyków PiS wycišgany z domu w kajdankach o szóstej rano. Wštpię, żeby ten obrazek miał przestraszyć opozycję. Zapewne ma być skierowany do elektoratu partii prezesa Kaczyńskiego, trochę na zasadzie: patrzcie, mimo zapewnień nowego premiera o potrzebie porozumienia, wzajemnej miłoœci, państwo PIS nie straciło zębów. Potrafi być równie ostre, zdecydowane i kategoryczne jak wczeœniej.

Zatem pokaz siły, który z pewnoœciš będzie œwietnie przyjęty przez elektorat Prawa i Sprawiedliwoœci.

Jest i druga strona monety. Uderzono w legendę Solidarnoœci, a zarazem jednego z  najprzyzwoitszych, najuczciwszych i najodważniejszych ludzi po drugiej stronie sceny politycznej. Zastosowano wobec niego œrodki absolutnie nieproporcjonalne do celu. I zrobiono z niego bohatera dnia, jeœli nie miesišca.

Może i Frasyniuk podczas pamiętnej miesięcznicy się bronił, może szarpał z policjantami, może powinien dać wynieœć jak Gandhi gdzieœ na stronę. Nieważne. Dziœ jest nie tylko opozycyjnym œwiętym, ale i namaszczonym liderem.

Właœnie, czy aby liderem? I tu można by powiedzieć o trzeciej stronie monety, gdyby moneta jš miała. Co zrobi Frasyniuk z tš nagłš popularnoœciš? Czy jest na cokolwiek gotów? Czy zamierza stanšć – jak niegdyœ Wałęsa – na czele ruchu, którego na dodatek nie ma? Czy jego nagła sława pójdzie na rozkurz?

To pytanie o kondycję i przyszłoœć opozycji. Zawsze fundamentalnie ważne i cišgle bez odpowiedzi. Ale jest i drugie. Dlaczego ta akcja właœnie dziœ rano? Czy aby spektakularne zatrzymanie Frasyniuka nie miało przykryć porażki, jakš jest decyzja sšdu o wypuszczeniu aresztowanych w sprawie Ciechu? Nie wykluczałbym takiego scenariusza i to mogłaby być czwarta strona tej samej monety.

ródło: rp.pl

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL