Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Komentarze

Gomułka byłby dumny

Fotorzepa, Robert Gardziński
Protest rezydentów się rozwija, a w Internecie rozwija się hejt. Przede wszystkim tropieni sš sami medycy, a nawet ich krewni.

Irena Szafrańska, znana ze swoich ultraradykalnych krucjat na TT, pisze: „Drodzy rezydenci, do rana będziecie mieli w necie listę tych spoœród Was, których rodzice zarabiajš nie dwie, ale 20 œrednich krajowych.” Inni zadali sobie trud i przeœwietlili facebooka, by potem uprzejmie donosić, że jeden z głodujšcych „jest wyraŸnie zafascynowany Niemcami”, a inny ma siostrę w „Gazecie Wyborczej”. Co więcej, okazuje się, że niektórzy majš sympatie polityczne! Sprzyjajš Nowoczesnej, albo nie daj Boże, partii Razem. To od razu stawia ich w roli podejrzanych o najgorsze intencje… Wszak prawdziwy protestujšcy nie powinien mieć poglšdów, a najlepiej, jakby wcale nie myœlał. 

Zalew takich informacji pojawił się po mocno nieudanym występie pani poseł, profesor Józefiny Hrynkiewicz, z jej słynnym już „Niech jadš!” pod adresem młodych lekarzy. Co podkusiło paniš profesor, do wykrzyczenia takich słów? Przecież to osoba majšca duże zrozumienie dla potrzeb socjalnych społeczeństwa? Przyczynš musiał być ogromny stres. 

Bo dla PiS-u ten protest jest bardzo bolesny. Każdy protest o podłożu socjalnym wytršca bowiem partii Jarosław Kaczyńskiego legitymację do ograniczania demokracji. Na razie układ jest jak za Gomułki: dajemy wam stabilizację finansowš, zadbamy o najuboższych, a Wy się nie zajmujcie władzš. Ale PiS wie, że jeœli ta socjalna stabilizacja zniknie, układ przestanie obowišzywać. I nie będzie na kogo zwalić.

ródło: rp.pl

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL