Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Komentarze

Stefan Szczepłek po meczu Sheriff Tiraspol - Legia Warszawa: Legia, czyli jedenastu bezradnych

Fotorzepa, Waldemar Kompała
Mistrzowie Polski zremisowali w Tyraspolu 0:0 i nie zagrajš w fazie grupowej Ligi Europy. O porażce zadecydowała bramka, stracona w końcówce spotkania w Warszawie. Ale tak naprawdę Legia odpadła, bo słabo grała w obydwu meczach, a wczeœniej, w eliminacjach do Ligi Mistrzów z FK Astana.

Legia jest w kryzysie i pozostanie w nim, dopóki nie zmieni się polityka transferowa klubu. Nie można bez przerwy zawodników kupować, żeby ich sprzedać. Kto lepszy ten odchodzi, bo mistrz Polski, który w ubiegłym sezonie zarobił na grze w Europie 22 miliony euro nie œmierdzi teraz groszem.

Kiedy patrzy się na niektórych zawodników sprowadzanych z zagranicy, można się tylko dziwić, kto ich na Łazienkowskš sprowadzał. Jeœli klub ma w perspektywie wielki zarobek, to nie oddaje najlepszych graczy. Wzmacnia się, a nie osłabia.

Chociaż Dariusz Mioduski sprawia wrażenie człowieka, który wie o co chodzi i ma jak najlepsze intencje, nie mam  pewnoœci, czy kompetencje do prowadzenia zawodowego klubu piłkarskiego majš również osoby przez niego wybrane.

Jacek Magiera robi co może i ma rację mówišc, że lipiec i sierpień sš dla polskich klubów występujšcych w pucharach czasem najtrudniejszym. Wyjštkowo dużo meczów, wiele zwišzanych z nimi męczšcych podróży, nowi zawodnicy, którzy muszš się zaaklimatyzować w nieznanym dla siebie miejscu. A jeœli jeszcze ktoœ odniesie kontuzję - problem się zwiększa. Legia z wiosny i obecna to dwie różne drużyny.

Kiedy Ekstraklasa S.A. wprowadzała reformę rozgrywek, jednym z argumentów było to, że start w połowie lipca postawi nasze kluby walczšce o Ligę Mistrzów i Ligę Europy w lepszej sytuacji, bo będš miały za sobš więcej rozegranych meczów. Jeszcze nie skończyły się wakacje, a w rozgrywkach europejskich nie ma już naszych drużyn.

Legia starała się w Tyraspolu, ale nie stworzyła tam ani jednej groŸnej sytuacji. Była zbiorowiskiem jedenastu bezradnych piłkarzy, sprawiajšcych wrażenie jakby nie znali się nawzajem i nie mieli pomysłu jak pokonać przeciwnika. Czerwona kartka dla Michała Pazdana była karš zbyt surowš, ale to nie sędzia wyrzucił Polaków z rozgrywek. Sami się wyrzucili.

ródło: rp.pl

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL