Zuzanna Dąbrowska: Wojsko PiS myli krok

aktualizacja: 23.06.2017, 14:32
Foto: Fotorzepa, Jerzy Dudek

„Polska jest jedna" – to hasło jak ulał pasuje do lipcowych uroczystości partyjnych.

Można by jeszcze dodać kilka: „Budujemy siłę Polski" albo „Polska na zawsze zjednoczona". Tak, jak niczego nie mówiły transparenty późnego PRL, tak i hasło wymyślone przez PiS przy okazji kongresu nie niesie ze sobą jakichś istotnych treści. Z sondaży wynika co prawda, że wyborcy nagradzają za jedność i zgodę, ale przecież nie po to PiS ciężko pracuje nad spolaryzowaniem społeczeństwa, żeby na lipcowym kongresie budować zgodę. To się po prostu wyklucza.

 

Jak się dowiaduje „Rzeczpospolita", przy okazji kongresu nie dojdzie do zmian kadrowych w rządzie. Niektórzy posłowie zastanawiają się, czy w tej sytuacji w ogóle jechać do Przysuchy, skoro „krwi na scenie" nie będzie... Kto by chciał wysłuchiwać w lipcu przemówień na temat innowacji i „niezaprzeczalnych sukcesów" połowy kadencji. A wątek, który mógłby naprawdę zainteresować wyborców PiS, czyli zasypywanie przepaści między bogatymi i biednymi regionami (i ludźmi), przykryty będzie technokratycznym żargonem z domieszką brukselskiego slangu. Wobec deficytu treści na pierwszy plan wysunie się więc oprawa artystyczna, odpowiednio dobrane do garniturów krawaty oraz nowy kolor garsonki pani premier.

Artykuł dostępny tylko dla prenumeratorów "Rzeczpospolitej"

Zamów subskrypcję TANIEJ O VAT
i czytaj bez ograniczeń!

Kup teraz
Żródło: Rzeczpospolita

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.

POLECAMY

KOMENTARZE