Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Komentarze

Mirosław Żukowski: Dortmund czyli utracona beztroska

Fotorzepa, Waldemar Kompała
Atak na piłkarzy Borussii Dortmund jest przerażajšcy, ale chyba każdy z nas, jeœli na chwilę się zamyœli, dojdzie do tego samego wniosku: to się musiało kiedyœ stać.

I tak mieliœmy szczęœcie, że po zamachach na World Trade Center i powstaniu Państwa Islamskiego igrzyska olimpijskie, mundiale i Euro odbyły się bezpiecznie, że na meczach bomby wokół stadionów wybuchały rzadko.

Piłka nożna jest ulubionš zabawkš ponad połowy zachodniego œwiata i jeœli ktoœ kwestionuje jego reguły, futbol staje się naturalnym celem. Popsucie właœnie tego spektaklu jest dla terrorystów szczególnie cenne, muszš o tym pamiętać piłkarze i ich pracodawcy.

Przez wiele lat œrodki ostrożnoœci polegały głównie na tym, że chroniono graczy przed atakami szaleńców. Dziœ przychodzi czas, gdy miejsce pobytu drużyny przed ważnym meczem trzeba będzie utajniać, trasę przejazdu trzymać w tajemnicy, a i tak w końcu może to nic nie dać, bo wybuchnie bomba.

Widzowie idšcy na stadion muszš zdawać sobie sprawę, że udajš się na imprezę podwyższonego ryzyka. Beztroska została nam definitywnie odebrana. Kiedy w Monachium podczas igrzysk 1972 mordowano sportowców z Izraela, wygrało hasło „Show musi trwać”. Wczoraj szef Borussii powiedział prawie to samo.  Przegrywamy w tym meczu już od 45 lat.

ródło: rp.pl

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL