Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Koleje

Japońska kolej prosi o wybaczenie. Jej pocišg odjechał 25 sekund za wcześnie

Bloomberg
Kiedy przewoŸnik słynie z punktualnoœci, nie tylko opóŸnienia mogš być przyczynš problemów. Japan Railway przeprosiło właœnie swoich klientów za to, że jej pocišg odjechał ze stacji 25 sekund wczeœniej, niż powinien - informuje serwis Mashable.

Ten "bolesny błšd", jak opisywały incydent japońskie media, wydarzył się, gdy skład 12 wagonów opuszczał stację Notogawa w drodze do stacji Nishi-Akashi. Ruszył on o 7.11 i 35 sekund, zamiast odjechać punktualnie o 7.12.

Błšd popełnił kierownik pocišgu, który Ÿle odczytał czas i za wczeœnie dał sygnał do odjazdu. Kilka osób nie zdšżyło wsišœć do pocišgu, a jedna z nich zgłosiła reklamację - relacjonuje Mashable. Kolejny pocišg na tej trasie odjechał o 7.19, co spowodowało, że podróżni, którzy zostali na peronie, mieli co najmniej 6 minut opóŸnienia.

"Ogromna niedogodnoœć, na jakš naraziliœmy naszych klientów jest naprawdę niewybaczalna", napisano w komunikacie prasowym. "Przeanalizujemy nasze postępowanie i postaramy się, aby taki incydent nie powtórzył się w przyszłoœci", dodano w piœmie opublikowanym na stronie internetowej.

Podobny incydent miał miejsce w zeszłym roku, gdy kierownictwo Tsukuba Express wydało przeprosiny po tym, gdy pocišg z Tokio do Tsukuby wyjechał 20 sekund wczeœniej niż zaplanowano - przypomina serwis Mashable.

ródło: rp.pl na podst. Mashable

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL