Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Koleje

Radio ZET: Koniec z piwem w Warsie i alkoholem w samolotach?

Fotorzepa, Sławomir Mielnik
Koniec z piwem w Warsie i sprzedażš alkoholu na pokładzie samolotów - takie mogš być konsekwencje jednego z przepisów podpisanej przez prezydenta ustawy, ograniczajšcej sprzedaż alkoholu - informuje Radio ZET.

Nowe przepisy, dotyczšce tak zwanych zezwoleń cateringowych, zawierajš błšd - twierdzi Radio ZET. Zezwolenia będzie wydawał wójt lub burmistrz gminy, czyli w miejscu, gdzie dochodzi do sprzedaży alkoholu. W wypadku sprzedaży w ruchu na ziemi czy w powietrzu jest to niewykonalne.

Błšd zauważył stołeczny ratusz. Jego urzędnicy poprosili już o interpretację tego zapisu Ministerstwo Zdrowia, czyli twórcę ustawy – informuje radio ZET

Prezydent Andrzej Duda podpisał pod koniec stycznia nowelizację ustawy o wychowaniu w trzeŸwoœci. Nowe prawo wprowadza liczne ograniczenia i uprawnienia szefów gmin. Teraz to oni będš decydować o miejscach, w których wolno pić alkohol, a także o nocnej sprzedaży napojów wyskokowych.

Oznacza to, że już niedługo wprowadzone zostanš ograniczenia w sprzedaży oraz dostępnoœci alkoholu.

Nowelizacja ustawy wprowadza również zakaz picia alkoholu w miejscach publicznych, za wyjštkiem miejsc, które sš do tego przeznaczone. Obecnie taki zakaz obowišzywał w konkretnych miejscach, m.in. na ulicach, placach, w parkach, a więc ustawodawca zaostrzył obowišzujšce dotšd przepisy.

ródło: rp.pl

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL