Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Koleje

Linie kolejowe przejezdne; zmiany w kursowaniu pocišgów

123rf
Sieć kolejowa jest przejezdna. Istotne zmiany w komunikacji występujš jedynie na trasie Piła – Bydgoszcz, gdzie jeszcze obowišzuje komunikacja zastępcza, ale już wprowadzana jest dla pocišgów jazda lokomotywami spalinowymi - poinformowały w sobotę po południu PKP PLK.

Jak poinformował wczeœniej w sobotę PAP Mirosław Siemieniec, rzecznik prasowy PKP Polskich Linii Kolejowych przechodzšce przez Polskę silne burze powaliły drzewa, co spowodowało uszkodzenia sieci trakcyjnej.

Jak czytamy w póŸniejszym komunikacie PKP PLK, na linii między Wejherowem a Lęborkiem, na kilkukilometrowym odcinku (szlak Godętowo – Boże Pole Wielkie) składy również sš przecišgane lokomotywami spalinowymi. Naprawiana jest równoczeœnie uszkodzona przez wichurę sieć trakcyjna.

 

Pocišgi dalekobieżne, które były zatrzymane przez trudne warunki atmosferyczne na terenie Pomorza, dojeżdżajš do celu z opóŸnieniem. Zmiany w rozkładzie mogš dotyczyć także połšczeń regionalnych, które sš dostosowywane do potrzeb pasażerów opóŸnionych pocišgów. Na stacjach i przystankach wzmocniono informacje dla pasażerów.

 

W Gdyni i Bydgoszczy działajš specjalne zespoły zarzšdcy infrastruktury i przewoŸników, które na bieżšco nadzorujš kursowanie pocišgów. Dla bezpieczeństwa podróżnych, ze względu na zablokowane trasy, od pištku od godz. 20.00 do soboty do godz. 14.00 odwołano 29 pocišgów. Kolejarze wspólnie z PSP interweniowali w kilkudziesięciu lokalizacjach. W niektórych miejscach do usunięcia było nawet 20 powalonych drzew. Nadal w gotowoœci pozostajš 162 zespoły szybkiego usuwania awarii oraz 62 pocišgi sieciowe. Planowane sš przejazdy lokomotyw patrolowych.

 

Jak podano w komunikacie, dla podróżnych opóŸnionych pocišgów sš wydawane napoje i drobne poczęstunki. Na dworcach i peronach pasażerowie otrzymujš informacje o zmianach. Takie informacje można otrzymać także telefonicznie, korzystajšc z infolinii PKP Intercity – 703 200 200. Na bieżšco aktualizowane sš także komunikaty na stronie internetowej www.portalpasazera.pl

ródło: rp.pl

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL