Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Katastrofy

Nazim Ali: Pożar Grenfell Tower to wina syjonistów

AFP
Nazim Ali, dyrektor Islamskiej Komisji Praw Człowieka (IHRC) jest przedmiotem œledztwa w zwišzku z antysemickimi stwierdzeniami formułowanymi w czasie wiecu w kontekœcie pożaru wieżowca Grenfell Tower - informuje "The Telegraph".

Nazim Ali wystšpił publicznie w czasie antyizraelskiej demonstracji, którš zorganizowano w Londynie 18 czerwca w zwišzku z Dniem Al-Kuds (arabska nazwa Jerozolimy - red.).

- Jak wiemy w Grenfell wiele osób zostało zamordowanych przez kompanów Theresy May, z których wielu wspiera ideologię syjonistycznš - stwierdził.

Na nagraniu dostępnym w sieci słychać też jak Ali mówił, że "wiele największych korporacji wspierajšcych Partię Konserwatywnš to syjoniœci". - Oni sš odpowiedzialni za zamordowanie ludzi w Grenfell, syjonistyczni wyborcy Partii Konserwatywnej - podkreœlił.

- To syjoniœci dajš pienišdze Torysom, żeby zabijali ludzi w wysokich blokach - powiedział również Nazim Ali.

Organizacja "The Community Security Trust" monitorujšca antysemickie wystšpienia w Wielkiej Brytanii okreœliła słowa Nazima Alego jako "odrażajšce" i złożyła doniesienie na policję.

Zdaniem przedstawicieli tej organizacji oskarżenia Alego sš "groteskowe".

Sam Ali broni się twierdzšc, że jego słowa sš wyrywane z kontekstu. - Powiedzenie, że wielu wyborców Partii Konserwatywnej to syjoniœci nie jest zbyt kontrowersyjne - przekonywał.

W pożarze Grenfell Tower zginęło ponad 80 osób.

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL