Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Katastrofy

Samolot pasażerski rozbił się w Sudanie Południowym

twitter
Należšcy do niewielkich południowosudańskich linii lotniczych samolot pasażerski rozbił się podczas lšdowania na lotnisku w mieœcie Wau na północnym zachodzie Sudanu Południowego. Rannych jest kilkanaœcie osób - podała AFP, powołujšc się na miejscowe władze.

Według agencji Reutera nikt nie zginšł, choć na razie nie podano oficjalnie tej wiadomoœci.

"14 pacjentów przebywa w szpitalu, ich stan jest stabilny" - poinformował w rozmowie z AFP przedstawiciel południowosudańskiego rzšdu. Z kolei Reuters informuje o maksymalnie 18 rannych.

Na pokładzie samolotu linii South Supreme Airlines było 40 pasażerów i pięciu członków załogi; maszyna leciała ze stołecznej Dżuby.

Sudańska gazeta "National Courier" pokazała zdjęcia częœciowo spalonego wraku maszyny.

Na razie niejasne sš przyczyny wypadku. Według portalu BBC News lokalne władze informowały, że w czasie zdarzenia występowały problemy z widocznoœciš. Z kolei dziennikarz południowosudańskiej rozgłoœni Eye Radio podał, że przed katastrofš z "ogona samolotu wydobywał się dym".

Jak ocenił w rozmowie z AFP inżynier pracujšcy na lotnisku w Wau, "widocznoœć nie była dobra, samolot lšdował ze wschodu na zachód i rozbił się na poczštku pasa". "Sšdzę, że pilot nie widział wyraŸnie pasa startowego" - dodał.

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL