Samolot pasażerski rozbił się w Sudanie Południowym

aktualizacja: 20.03.2017, 16:49
Foto: twitter

Należący do niewielkich południowosudańskich linii lotniczych samolot pasażerski rozbił się podczas lądowania na lotnisku w mieście Wau na północnym zachodzie Sudanu Południowego. Rannych jest kilkanaście osób - podała AFP, powołując się na miejscowe władze.

REDAKCJA POLECA
20.03.2017
Kolizja rosyjskiego statku koło Barcelony
14.03.2017
Tragiczny lot Kopernika i katastrofa na Okęciu
Kariera.pl
Menedżer nie musi być wiecznie lojalny wobec dawnej firmy
kancelarierp.pl
Stwórz swoją umowę - szybko i profesjonalnie!

Według agencji Reutera nikt nie zginął, choć na razie nie podano oficjalnie tej wiadomości.

"14 pacjentów przebywa w szpitalu, ich stan jest stabilny" - poinformował w rozmowie z AFP przedstawiciel południowosudańskiego rządu. Z kolei Reuters informuje o maksymalnie 18 rannych.

Na pokładzie samolotu linii South Supreme Airlines było 40 pasażerów i pięciu członków załogi; maszyna leciała ze stołecznej Dżuby.

Sudańska gazeta "National Courier" pokazała zdjęcia częściowo spalonego wraku maszyny.

Na razie niejasne są przyczyny wypadku. Według portalu BBC News lokalne władze informowały, że w czasie zdarzenia występowały problemy z widocznością. Z kolei dziennikarz południowosudańskiej rozgłośni Eye Radio podał, że przed katastrofą z "ogona samolotu wydobywał się dym".

Jak ocenił w rozmowie z AFP inżynier pracujący na lotnisku w Wau, "widoczność nie była dobra, samolot lądował ze wschodu na zachód i rozbił się na początku pasa". "Sądzę, że pilot nie widział wyraźnie pasa startowego" - dodał.

POLECAMY

KOMENTARZE