Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Katastrofa smoleńska

Macierewicz: PO kłamała, kłamie i będzie kłamała

Fotorzepa/ Robert Gardziński
Jeżeli panowie z Platformy Obywatelskiej mówiš, że rozbicie samolotu TU-154 jest typowe dla katastrof lotniczych, to naprawdę pokazuje to najlepiej nie tylko ich niekompetencję, ale skrajnš bezczelnoœć - stwierdził szef podkomisji smoleńskiej Antoni Macierewicz.

To reakcja na rozpowszechniany przez Platformę Obywatelskš materiał pod nazwš "Kłamstwa smoleńskie Macierewicza".

W kilkuminutowym filmie, odnoszšcym się do wniosków ze œledztwa, które komisja opublikowała w ubiegłym roku, politycy PO zarzucajš członkom podkomisji brak wystarczajšcego doœwiadczenia, posługiwanie się domysłami i błędnš interpretację faktów.

Do materiału PO odniósł się były szef MON Antoni Macierewicz, obecnie szef podkomisji smoleńskiej.

– Jeżeli panowie z PO mówiš, że rozbicie samolotu TU-154 jest typowe dla katastrof lotniczych, to naprawdę pokazuje to najlepiej ich nie tylko niekompetencję, ale skrajnš bezczelnoœć -  stwierdził Macierewicz cytowany przez Radio Maryja.

Macierewicz powtórzył swojš opinię, że komisja Millera, która po œledztwie ws. katastrofy opublikowała raport częœciowo zbieżny z rosyjskim, "kłamała, fałszowała dane i uzależniała swoje publikacje od stanowiska rosyjskiej komisji pani Tatiany Anodiny".

Jednoczeœnie Macierewicz przekonywał, że członkowie podkomisji, którym PO zarzuca brak kompetencji, to m.in. Brytyjczyk Frank Taylor, twórca szkoły badania katastrof lotniczych, "niewštpliwie najwybitniejszy badacz na œwiecie", oraz "eksperci, którzy zbadali więcej katastrof niż wszyscy członkowie komisji Millera, razem wzięci z członkami PO".

Według Macierewicza film opublikowany przez PO to cišg dalszy prób zakwestionowania raportu technicznego, który ma się ukazać wiosnš. Ponadto, według polityka PiS, "Platforma Obywatelska kłamała, kłamie i będzie kłamała, bo jest odpowiedzialna za ukrywanie prawdy o tej największej tragedii niepodległej Polski".

ródło: Radio Maryja

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL