Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Katastrofa smoleńska

Warszawa: Odgrodzono teren pod pomnik ofiar ze Smoleńska

Fotorzepa
Na zielonym obszarze między placem Piłsudskiego w Warszawie a ulicš Królewskš ma stanšć pomnik ofiar katastrofy w Smoleńsku. Jak informuje TVN Warszawa, rozpoczęło się już grodzenie terenu.

29 stycznia Jacek Sasin w imieniu Komitetu Społecznego Budowy Pomników œp. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego oraz Ofiar Tragedii Smoleńskiej 2010 roku złożył do Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego wniosek o ustalenie lokalizacji pomnika. We wniosku wskazano, że pomnik miałby stanšć na obszarze zielonym, pomiędzy placem Józefa Piłsudskiego a ulicš Królewskš.

2 lutego wojewoda mazowiecki zatwierdził ten wniosek, wydajšc decyzję o ustaleniu lokalizacji inwestycji na terenie zamkniętym. Decyzja stała się ostateczna 5 lutego.

- Tym samym rozpoczynamy prace zwišzane z budowš. Jesteœmy coraz bliżej spełnienia oczekiwań wielu milionów Polek i Polaków dotyczšcych godnego upamiętnienia Ofiar Tragedii Smoleńskiej - podkreœla Komitet w swoim komunikacie.

Jak informuje TVN Warszawa, na placu Piłsudskiego rozpoczęło się odgradzanie terenu. - Robotnicy ogrodzili już trawnik, na którym ma stanšć pomnik, ale nie chcieli mi powiedzieć, na czyje zlecenie to robiš. Twierdzš, że będš stawiać halę namiotowš, ale też nie mówiš po co - relacjonowała reporterka telewizji.

Namiot ma prawdopodobnie umożliwić rozpoczęcie prac archeologicznych, mimo minusowej temperatury.

Społeczny Komitet ogłosił wyniki konkursu na budowę pomników w paŸdzierniku.

ródło: rp.pl/ TVN Warszawa

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL