Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Katastrofa smoleńska

Ludwik Dorn: Kaczyński już nie mówi o poległych

Ludwik Dorn
Fotorzepa, Radek Pasterski
- To nie był taki rytualny kwadransik nienawiœci głoszony z drabinki, tylko to była doœć istotna zapowiedŸ polityczna - skomentował wystšpienie Jarosława Kaczyńskiego Ludwik Dorn.

W czwartek wieczorem w 88. miesięcznicę katastrofy smoleńskiej, Krakowskim Przedmieœciem przeszedł Marsz Pamięci. Poprzedziła go msza œw. w intencji ofiar, którš odprawiono w warszawskiej archikatedrze œw. Jana Chrzciciela.

"Wierzę, że w ósmš rocznicę stanš tu pomniki i usłyszymy ostatecznš odpowiedŸ o katastrofie smoleńskiej" - powiedział prezes PiS Jarosław Kaczyński. Wtedy - po 96 marszach, a ofiar było przecież 96 - będziemy mogli powiedzieć: "kończymy" - dodał.

Słowa prezesa PiS skomentował były marszałek Sejmu Ludwik Dorn. - To nie był taki rytualny kwadransik nienawiœci głoszony z drabinki, na którš pan prezes się wspina, tylko to była doœć istotna zapowiedŸ polityczna - ocenił.

- Prezes mówišc o ofiarach katastrofy nie mówił, że polegli, tylko że "zginęli na służbie", bo przecież lecieli tam uczcić - jako delegacja państwowa - ofiary mordu Katyńskiego - dodał.

- I zginęli na służbie jest bardzo trafnš formułš. To jest element zupełnie nowy. Ja bym to łšczył z tym zadziwiajšcym komunikatem Ministerstwa Obrony Narodowej, który ukazał się dzień przed miesięcznicš - powiedział Dorn.

Więcej: TVN24

ródło: TVN24

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL