Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Katastrofa smoleńska

Kaczyński: W Polsce jest ogromnie rozbudowana agentura obcych państw

PAP/
- Ekshumacje pokazujš bezmiar barbarzyństwa rosyjskiego, ale także bezmiar barbarzyństwa polskich władz z tego czasu. I to barbarzyństwo ma niestety tu w Polsce swoich obrońców - stwierdził Jarosław Kaczyński w swoim przemówieniu w czasie 86. miesięcznicy katastrofy w Smoleńsku.

- Słyszymy i wiemy, w czym interesie i dla kogo robiš tutaj te awantury. Ale to docieranie do prawcy ma także innš twarz. Tu możemy powiedzieć, że dowiadujemy się, czego chcš ci, którzy sš naszymi przeciwnikami - powiedział prezes Prawa i Sprawiedliwoœci.

Jego zdaniem, uczestnicy tzw. kontrmiesięcznicy, którzy wczeœniej blokowali przejœcie marszu pamięci o ofiarach katastrofy smoleńskiej, "chcš Polski, która się cofnie do czasów PRL-u".

- Chcš Polski, w której katolicy - czyli większoœć - nie będš mieli praw. Bo przecież krzyczeli tutaj: "Do koœcioła!". Czyli na ulicy nie wolno się modlić. To było żšdanie komunistów, ale nawet za ich czasów nie było ono realizowane. I nie urzšdzano tego rodzaju awantur - mówił Kaczyński.

Dodał, że "prawda będzie zwyciężała". - Będziemy wiedzieli coraz więcej, coraz więcej o tym, co się działo po katastrofie i coraz więcej o tym, co było tej katastrofy przyczynš. I żadne próby przeciwstawienia się prawdzie nic nie pomogš - powiedział.

- Tak, w Polsce jest ogromnie rozbudowana agentura obcych państw - musimy się z tym liczyć. Ale to nie zmieni faktu, że prawda zwycięży. Że zwycięży Polska, że zwycięży niepodległoœć - zakończył swoje przemówienie brat prezydenta Lecha Kaczyńskiego, który wraz z żonš i 94 innymi ofiarami zginšł w katastrofie w Smoleńsku.

ródło: rp.pl

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL