Wojskowi prokuratorzy odesłani z Warszawy

aktualizacja: 18.03.2016, 22:34
Major Marcin Maksjan
Major Marcin Maksjan
Foto: Fotorzepa/Piotr Wittman

Według nieoficjalnych informacji prokuratorzy z Naczelnej Prokuratury Wojskowej, którzy byli związani ze śledztwem w sprawie katastrofy smoleńskiej, zostali skierowani do jednostek odległych od Warszawy

REDAKCJA POLECA
24.03.2016
Śledczy kontra Macierewicz
19.03.2016
Ziobro: W poniedziałek nowy zespół prokuratorów ds. śledztwa smoleńskiego
19.03.2016
Szef MON przeniósł prokuratorów wojskowych związanych ze śledztwem ws. katastrofy smoleńskiej
Kariera.pl
Kiedy mam prawo do pierwszego urlopu?
kancelarierp.pl
Stwórz swoją umowę - szybko i profesjonalnie!

Portal TVN24 informuje, że decyzja o przeniesieniu dotyczy sześciu (niektóre źródła mówią o siedmiu) prokuratorów i jednego oskarżyciela.

Przeniesieni prokuratorzy mają trafić m.in. do jednostek wojskowych w Bartoszycach i Hrubieszowie. W związku z przeniesieniem nie będą pełnić swoich dotychczasowych funkcji.

Rzecznik MON Bartłomiej Misiewicz skomentował doniesienia: Prokuratorzy Naczelnej Prokuratury Wojskowej są przede wszystkim żołnierzami zawodowymi i w związku z tym, oprócz pełnienia funkcji prokuratora muszą być dyspozycyjni, stosownie do zadań stawianych im przez ministra obrony narodowej.

Wśród przeniesionych mają być m.in. mjr Marcin Maksjan, który prezentował oficjalne stanowisko naczelnych prokuratorów wojskowych w sprawie śledztwa smoleńskiego i rzecznik prasowy NPW ppłk Janusz Wójcik.

Decyzja o przeniesieniu została podjęta przez Antoniego Macierewicza - podaje nieoficjalnie TVN24.

POLECAMY

KOMENTARZE