Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Katastrofa smoleńska

Wojskowi prokuratorzy odesłani z Warszawy

Major Marcin Maksjan
Fotorzepa/Piotr Wittman
Według nieoficjalnych informacji prokuratorzy z Naczelnej Prokuratury Wojskowej, którzy byli zwišzani ze œledztwem w sprawie katastrofy smoleńskiej, zostali skierowani do jednostek odległych od Warszawy

Portal TVN24 informuje, że decyzja o przeniesieniu dotyczy szeœciu (niektóre Ÿródła mówiš o siedmiu) prokuratorów i jednego oskarżyciela.

Przeniesieni prokuratorzy majš trafić m.in. do jednostek wojskowych w Bartoszycach i Hrubieszowie. W zwišzku z przeniesieniem nie będš pełnić swoich dotychczasowych funkcji.

Rzecznik MON Bartłomiej Misiewicz skomentował doniesienia: Prokuratorzy Naczelnej Prokuratury Wojskowej sš przede wszystkim żołnierzami zawodowymi i w zwišzku z tym, oprócz pełnienia funkcji prokuratora muszš być dyspozycyjni, stosownie do zadań stawianych im przez ministra obrony narodowej.

Wœród przeniesionych majš być m.in. mjr Marcin Maksjan, który prezentował oficjalne stanowisko naczelnych prokuratorów wojskowych w sprawie œledztwa smoleńskiego i rzecznik prasowy NPW ppłk Janusz Wójcik.

Decyzja o przeniesieniu została podjęta przez Antoniego Macierewicza - podaje nieoficjalnie TVN24.

ródło: TVN24

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL