Wojskowi prokuratorzy odesłani z Warszawy

aktualizacja: 18.03.2016, 22:34
Major Marcin Maksjan
Major Marcin Maksjan
Foto: Fotorzepa/Piotr Wittman

Według nieoficjalnych informacji prokuratorzy z Naczelnej Prokuratury Wojskowej, którzy byli związani ze śledztwem w sprawie katastrofy smoleńskiej, zostali skierowani do jednostek odległych od Warszawy

REDAKCJA POLECA

Portal TVN24 informuje, że decyzja o przeniesieniu dotyczy sześciu (niektóre źródła mówią o siedmiu) prokuratorów i jednego oskarżyciela.

Przeniesieni prokuratorzy mają trafić m.in. do jednostek wojskowych w Bartoszycach i Hrubieszowie. W związku z przeniesieniem nie będą pełnić swoich dotychczasowych funkcji.

Rzecznik MON Bartłomiej Misiewicz skomentował doniesienia: Prokuratorzy Naczelnej Prokuratury Wojskowej są przede wszystkim żołnierzami zawodowymi i w związku z tym, oprócz pełnienia funkcji prokuratora muszą być dyspozycyjni, stosownie do zadań stawianych im przez ministra obrony narodowej.

Wśród przeniesionych mają być m.in. mjr Marcin Maksjan, który prezentował oficjalne stanowisko naczelnych prokuratorów wojskowych w sprawie śledztwa smoleńskiego i rzecznik prasowy NPW ppłk Janusz Wójcik.

Decyzja o przeniesieniu została podjęta przez Antoniego Macierewicza - podaje nieoficjalnie TVN24.

Komentarz dnia
Żródło: TVN24

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych". Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.

POLECAMY

KOMENTARZE