Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Katastrofa smoleńska

Marcinkiewicz: O zamachu będš uczyć dzieci

Kazimierz Marcinkiewicz
Fotorzepa/ Radek Pasterski
Kazimierz Marcinkiewicz skomentował powołanie przez Antoniego Macierewicza nowej komisji do zbadania przyczyn katastrofy smoleńskiej. - Jarosław Kaczyński wykorzystuje ludzi i ich cechy - mówi były premier.

Szef MON Antoni Macierewicz powołał nowš komisję do zbadania przyczyn katastrofy smoleńskiej. W uroczystoœci podpisania rozporzšdzenia powołujšcego tę komisję biorš udział rodziny ofiar katastrofy. Czytaj więcej

Kazimierz Marcinkiewicz uważa, że powołanie nowej komisji będzie niepotrzebnym powielaniem pracy. - Ci, którzy sš wyznawcami Prawa i Sprawiedliwoœci, sš wyznawcami teorii zamachu - dodał były premier.

- Jeœli większoœć członków tej komisji przez 5 lat mówiła, że był zamach, to znaczy, że ich końcowy wynik powie o zamachu. Wszystkie instytucje państwa będš uznawały zamach, to będzie oficjalna informacja, której nasze dzieci będš się uczyły w szkole - mówił Marcinkiewicz w Polsat News.

- Ludzie, którzy być może będš wskazani, że uczestniczyli biernie czy czynnie w dokonaniu zamachu, będš siedzieć w więzieniach - przewiduje Marcinkiewicz.

Zdaniem byłego premiera Jarosław Kaczyński zrzuca winę na słabe państwo, dlatego zmienia Polskę, wszystkie instytucje i ludzi. - Uznaje że to słabe państwo, o którym mówił przez 20 lat, doprowadziło do zabicia jego brata i wielu innych osób - ocenił.

Jako przykład podał Antoniego Macierewicza, który jest "zawziętym człowiekiem". - W połšczeniu z "wiarš smoleńskš" daje taki efekt. Jarosław Kaczyński będzie z niego korzystał, dopóki te dwie cechy Antoniego Macierewicza będš mu przydatne - dodał.

ródło: Polsat News

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL