Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Inwestycje

Austriaccy inwestorzy porzucajš Rosję

Bloomberg
„Klimat inwestycyjny w Rosji był ciężki przez wiele lat i miał stale negatywny wpływ na naszš działalnoœć" - przyznaje austriacka firma inwestycyjna, po sprzedaży wszystkich swoich rosyjskich aktywów.

Immofinanz - austriacka grupa inwestycyjna poinformowała o sprzedaży pięciu swoich centrów handlowych w Moskwie i ostatecznym opuszczeniu rosyjskiego rynku. Aktywa kupiła petersburska firma Fort Group - firma działajšca na rynku nieruchomoœci St. Petersburga. W portfelu ma 11 obiektów handlowych o powierzchni łšcznej ponad 500 tys. mkw, luksusowy apartamentowiec, biznes centrum klasy A.

Rosjanie zapłacili 901 mln euro, w cenie uwzględniono zobowišzania finansowe Austriaków w Rosji - 675 mln euro. Tak więc na czysto Immofinanz dostał 226 mln euro.

"W cišgu ostatnich dwóch lat wyeliminowaliœmy szereg ryzyk - na przykład poprzez rozstrzyganie pozwów składanych przez inwestorów i ograniczanie ryzyka w naszym portfelu. Najważniejszym jednak krokiem była sprzedaż naszego portfela detalicznego w Moskwie. Klimat rynkowy w Rosji był trudny od wielu lat i wywarł znaczny negatywny wpływ na Immofinanz. Zgodnie z wczeœniejszymi zapowiedziami, sfinalizowaliœmy sprzedaż rosyjskich centrów handlowych przed końcem 2017 r. I zamknęliœmy transakcję w najkrótszym możliwym terminie" - skomentował Oliver Schumy, dyrektor generalny Immofinanz. Dodał też, że firma skupi się na innych stabilnych i perspektywicznych rynkach Europy.„Teraz skupimy się na stabilnym rynku Zachodniej Europy - Niemczech i Austrii oraz na perspektywicznych rynkach Europy Œrodkowo-Wschodniej".

Immofinanz specjalizuje się w inwestycjach w nieruchomoœci komercyjne - handlowe i biurowe. Działa w Austrii, Niemczech, Czechach, Słowacji, Rumuni i Polsce. Jak sama firma podaje na stronie internetowej - portfel jest wart 4,2 mld euro i obejmuje ponad 250 nieruchomoœci.

ródło: rp.pl

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL