Zapraszamy do Polski japońskich inwestorów

aktualizacja: 15.01.2016, 19:46

W Japonii przebywa misja gospodarcza zorganizowana przez Polską Agencję Informacji i Inwestycji Zagranicznych (PAIZ). W drugim dniu pobytu polskich przedsiębiorców odbyło się Polsko-Japońskie Seminarium Inwestycyjne.

REDAKCJA POLECA

Wzięło w nim udział 120 przedstawicieli japońskich firm, które są zainteresowane rozwijaniem współpracy biznesowej z polskimi partnerami.

Według wiceministra rozwoju Radosława Domagalskiego, który przewodniczy misji biznesowej do Tokio, współpraca z japońskimi przedsiębiorstwami jest dla polskich firm szansą na zwiększenie innowacyjności. - Japońscy inwestorzy są mile widziani przez polski rząd – powiedział Domagalski. Perspektywy dla japońskich inwestycji w Polsce omawiali przedstawiciele PAIZ oraz Jetro - Japońskiej Organizacji Handlu Zagranicznego. Były także wystąpienia ze strony polskiej przedstawiciela Polskich Linii Lotniczych LOT, natomiast z japońskiej – reprezentanta Bank of Tokyo-Mitsubishi.

Zdaniem Sławomira Majmana, prezesa PAIZ, Japończycy ponownie wchodzą do grona kluczowych inwestorów w polskiej gospodarce. Japońskie inwestycje rozwijają się w przemyśle motoryzacyjnym oraz elektronicznym, przy tym do Polski trafiają nie tylko giganci – pojawia się coraz więcej małych i średnich japońskich przedsiębiorstw.

W piątek zorganizowano także panel dyskusyjny poświęcony perspektywom inwestycyjnym w strefach ekonomicznych. Wzięli w nim udział członkowie zarządów stref Legnickiej, Łódzkiej, Pomorskiej i Wałbrzyskiej. Odbyły się także rozmowy B2B polskich i japońskich przedsiębiorców. Przedstawiciele polskich firm mogli również zobaczyć, jak funkcjonują instytucje wspierające firmy, które zaczynają działalności na japońskim rynku. Przyglądano się pracy Invest Japan Business Support Centre (IJBS), bezpłatnie udostępniającą firmom biura przez pierwsze 50 dni ich aktywności w Japonii.

Misja w Japonii jest kolejną, którą w ostatnich miesiącach organizuje PAIZ. Agencja podkreśla, że blisko jedna trzecia sfinalizowanych przez nią w 2015 roku inwestycji to efekt właśnie zagranicznych misji, w których uczestniczą przedstawiciele firm, regionów i specjalnych stref ekonomicznych.

Żródło: ekonomia.rp.pl

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Business Communication. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Business Communication lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych". Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.

POLECAMY

KOMENTARZE