Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Handel

Tesco przestrzega. „Za to grozi 5 lat więzienia"

123RF
Zakupy lepiej spakować od razu do siatki. Wyprowadzanie wózka może się Ÿle skończyć.

Wózki na zakupy to bardzo wygodna rzecz. Można w nich przewieŸć sporš iloœć rzeczy bez specjalnego wysiłku. Jednak znikajšce wózki to już problem – dla sklepu. Duży problem musi mieć jeden z ostatnich całodobowych hipermarketów Tesco przy ulicy Górczewskiej w Warszawie. Według serwisu warszawa.naszemiasto.pl od dłuższego czasu wózki znikajš spod sklepu, za to można je zobaczyć na okolicznych osiedlach.

Sklep położony jest w pobliżu kilku sporych osiedli. Częœć klientów najwyraŸniej ceni sobie wygodę i zakupów nie przepakowuje pod sklepem, tylko wiezie je w wózku pod blok. Przy czym pół biedy, gdyby wózek trafiał z powrotem do Tesco, ale niestety – zostajš one pod blokiem. W efekcie obsługa sklepu kršży po okolicznych osiedlach i sprowadza wózki na ich miejsce. Nie dziwi więc, że Tesco zaczęło klientów ostrzegać, że zabieranie wózka poza teren sklepu nie jest zgodne z prawem i może mieć okreœlone konsekwencje.

Konsekwencje okreœlone w kodeksie karnym, warto zauważyć. Tesco informuje swoich klientów, że wyprowadzanie wózka to kradzież, zgodnie z art. 278 § 1 KK: "Kto zabiera w celu przywłaszczenia cudzš rzecz ruchomš, podlega karze pozbawienia wolnoœci od trzech miesięcy do lat pięciu".

Ciekawe, czy Tesco zrealizuje swojš groŸbę wobec niesfornych klientów.

ródło: rp.pl

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL